Gwiazdy na Dniach Swarzędza 2019

Dni Swarzędza w tym roku odbędą się w połowie czerwca i potrwają aż trzy dni! Plejada gwiazd reprezentująca różne gatunki muzyczne, wesołe miasteczko, bogata strefa gastronomiczna to tylko część atrakcji, jakie będą czekały na Was w dniach 14-16 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej.

14 czerwca Piątek:

Power Play
godz. 19:00

Zespół wywodzi się z Zamościa. Początki grupy Power Play to rok 2001.  Zespół powstał z inicjatywy lidera – Sylwestra Gazdy. Wspólnie tworzą i grają muzykę disco polo oraz dance. W roku 2016 zespół zdobył Poczwórną Platynę za singiel „Co Ma Być To Będzie”, rok 2017 to singiel „Lubisz To Lubisz”, dzięki któremu zespół pochwalić się może płytą Diamentową.  Znani są ze swojej przebojowości i niezwykłego temperamentu. Na co dzień nie lubią robić szumu wokół siebie, jednak kiedy wchodzą na scenę potrafią tak zaczarować publiczność, że każdy podrywa się do tańca.

Sławomir
godz. 20:00

Pochodzący z Krakowa aktor, showman, piosenkarz, konferansjer i prezenter telewizyjny. Gwiazda wybrana przez mieszkańców miasta i gminy Swarzędz w sondzie zorganizowanej przez Ośrodek Kultury. Chyba każdy kojarzy słynne przywitanie „Cześć kochani, tu Sławomir…”. Sławomir Zapała, bo o nim tu mowa, jest autorem jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich  piosenek „Miłość, miłość w Zakopanem…” którą na serwisie Youtube obejrzało już ponad 196 mln osób. Twórca piosenki „ Megiera” oraz „Ty mała znów zarosłaś.” Jak sam mówi – tworzy muzykę gatunku Rock Polo.

Dance Nation
godz. 21:00

Jest to duet holenderskich producentów i Dj’ów tworzony przez Brada Groblera i Roba Janssena, których najbardziej znanym utworem jest „Sunshine” z 2001 roku. W 2015 roku Dance Nation wydali, tuż przed latem, swój ostatni singiel “Ridin ‘High”, który potwierdza ogólny ruch w kierunku dźwięków muzyki house.

Gromee
godz. 22:30

Krakowski producent, DJ, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Odnajduje się doskonale w rożnych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. Znany z takich utworów jak „Light me up” „One Last Time” „Without You”

Gregory DJ
godz. 0:00

Jako osiemnastoletni chłopak zadebiutował w wielu klubach na Wybrzeżu, gdzie w bardzo krótkim czasie podbił serca rzeszy klubowiczów, stał się jednym z najbardziej popularnych i medialnych DJ-ów w Polsce. Preferuje flexy style. Uznawany za mistrza konsolety o nieprzewidywalnych możliwościach, człowiek o wielu twarzach z nieograniczoną liczbą pomysłów. Wylansował się na DJ serwującego niepowtarzalne tranceowo-houseowe mixy.

15 czerwca Sobota:

Arka Noego
godz. 17:00

Dziecięcy zespół muzyczny. Nieoficjalnie powstał w 1999r. Tworzą muzykę i wykonują utwory o tematyce religijnej.  Występowali w programie Ziarno, a znani są z takich utworów jak „Taki mały, taki duży może świętym być… ”, „ Nie boje się, gdy ciemno jest …”

RHBlues’86
godz. 19:00

Zespół RHBlues powstał w 1986 roku w Swarzędzu…już na początku  działalności muzycy mięli zaszczyt wystąpić na scenach w całej Polsce w towarzystwie wybitnych artystów…
Po dłuższej przerwie w 2018 roku zespół został reaktywowany przez jego założycieli pod nazwą RHBlues’86…

Obecnie w nowym składzie zespół gra własne kompozycje rockowe do autorskich tekstów w języku polskim …
Muzycy RHBlues’86 chętnie występują na scenach w klubach oraz na imprezach plenerowych…
W roku 2019 zespół zamierza nagrać i wydać płytę długogrającą z materiałem, który będzie promowany na koncertach w całej Polsce…

Luxtorpeda
godz. 20:00

Polski zespól wykonujący muzykę rockową. Powstał w roku 2010 z inicjatywy gitarzysty i wokalisty zespołu Arka Noego – Roberta Friedricha znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku. Zespół pochodzi z Poznania a ich najbardziej znane utwory to:  „Wilki dwa”, „Pusta studnia”, „ 44 dni”.  

Coma
godz. 22:00

Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi.  Polski zespół rockowy,  którego wokalistą jest  charyzmatyczny Piotr Rogucki. Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Tworzą i wzorują się na takich zespołach jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin.
Jedne z najbardziej znanych utworów zespołu to „Spadam”, „Tonacja”, „1000 jednakowych miast”, „ Leszek Żukowski”. Na przestrzeni działalności artystycznej, zespół  był wielokrotnie nagradzany z czego wyróżnić należy: 5 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock – za płytę Pierwsze wyjście z mroku. W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: „Album roku – rock/metal” za Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków oraz „Zespół roku”. W tym samym roku, zespół otrzymał również nagrodę publiczności Przystanku Woodstock „Złotego Bączka”. W 2009 roku zespół otrzymał kolejne 2 Fryderyki w kategoriach: „Zespół roku” oraz „Album roku – rock” za swój ostatni krążek Hipertrofia, a wokalista grupy – Piotr Rogucki został wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii „Wokalista roku”.

16 czerwca Niedziela:

TULINKI
godz. 14:30

Tulinki Band Show – Muzyczne Show dla dzieci Tulinki- śpiewające pluszowe gwiazdy z telewizji, które jeżdżą po Świecie, aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi tulinkowe nutki. Program estradowy dla dzieci z udziałem unikalnego zespołu znanego m.in. z telewizji TVS, Polo TV, 4 Fun Dance oraz portali społecznościowych na których klipy obejrzało 6 milionów fanów.
Tulinki Band Show jest to wyjątkowy muzyczny projekt , który łączy koncert dla dzieci z elementami zabawy i konkursami dla całej rodziny. W programie : koncert zespołu „Tulinki Band”, zabawa z dziećmi na scenie, nauka tańca, dla najmłodszych i ich rodziców, wspólne pozowanie do zdjęć.

MY
godz. 17:30

Młody zespół wywodzący się ze Swarzędza. Muzyka, którą tworzą stanowi pewną część inspiracji każdego z członków zespołu. Najlepszym tego odzwierciedleniem są elementy wielu, często skrajnych gatunków muzycznych dostrzegalne w twórczości zespołu. Ich najbardziej znane utwory to: „Kwaśnosłony”, „Powoli”, „Follow”.

Filip Lato
godz. 19:00

W 2016 roku zadebiutował w programie „The Voice of Poland”. Jego barwa głosu jest bardzo charakterystyczna. Samodzielnie komponuje i pisze teksty. Inspiruje się m.in. muzyką w stylu Adama Levine’a, czyli popowo przebojowa melodia z rokową energią. Najbardziej rozpoznawalne utwory to „Krawiec”, oraz w duecie z Julą „Zanim nas policzysz.”

BIG CYC
godz. 21:00

BIG CYC powstał w roku 1988 roku w Łodzi.  Założycielami zespołu byli Jacek Jędrzejak, Robert Rajewski, Jarosław Lis i Roman Lechowicz. Po pewnym czasie Rajewskiego zastąpił Krzysztof Skiba. W pierwszych utworach zespołu dominowała muzyka utrzymana w stylu punk rock. Z czasem, w grze BIG CYCa, coraz częściej można było także usłyszeć elementy muzyki ska. Teksty piosenek mają charakter ostrej satyry i kilkakrotnie z tego powodu stały się obiektem „medialnych dyskusji” i z tego też powodu nie przez wszystkie stacje radiowe są nadawane. Zespół posiada bardzo bogaty repertuar, a jedne z najbardziej znanych utworów to „Berlin Zachodni”, „Ballada o smutnym skinie”, „Makumba”, „Świat według Kiepskich”, , „Moherowe berety”.

Imprezy towarzyszące:

Rowerowe Show
Sobota, 15 czerwca godz. 18:00

15 czerwca,  podczas trwania Dni Swarzędza będziemy mieli możliwość podziwiać ROWEROWE SHOW w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, profesjonalnego akrobaty rowerowego oraz uczestnika X jubileuszowej edycji Mam Talent, który od 5 lat zachwyca publiczność swoimi umiejętnościami rowerowymi podczas pokazów rowerowych, organizowanych w całej Polsce oraz za granicą.

Nie jest to zwyczajny pokaz rowerowy, ale w pełni profesjonalne przedstawienie artystyczne. Na cały pokaz składają się ogromne emocje, edukacja oraz rozrywka.  Publiczność będzie miała  możliwość podziwiać między innymi skoki na rowerze przez linę, akrobacje  na specjalnym torze pokazowym, czy też próbę bicia rekordu skoku wzwyż na rowerze. Do wspólnej zabawy zostanie zaproszona publiczność, która będzie pomagała przy wykonywaniu akrobacji. 

Akademia Rowerowa
Sobota, 15 czerwca od godz. 14:00 do 19:00

Podczas Dni Swarzędza, w sobotę  15 czerwca w godzinach od 14 do 19 będzie dostępna dla dzieci Rowerowa Akademia.

Powstała ona z myślą o dostarczeniu dzieciom na imprezach nie tylko rozrywki, ale i edukacji. Uczestnicy będą mieli możliwość szkolić swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego na profesjonalnych przeszkodach rowerowych. Ogromny wybór rowerów umożliwi uczestnictwo dzieciom w każdym wieku. Z myślą o rodzicach powstanie strefa relaksu  z leżakami oraz ćwiczenia z Alkogoglami. Pod koniec przejazdu każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat na pamiątkę.

XX Jubileuszowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Niedziela, 16 czerwca od godz. 6:00 do 10:00

XX Jubileuszowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz odbędą się w Dolinie Cybiny w godz. 6:00 – 10:00. W zawodach wystartuje 10 drużyn przedsiębiorstw z gminy Swarzędz. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na scenie około godz. 18:00.

XXVII Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot
Niedziela, 16 czerwca godz. 9:00

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie parking na Dziewiczej Górze. Tam też 16 czerwca 2019 roku o godzinie 9-tej rozpocznie pracę Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej.  Licząca nieco ponad 40 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe  zakątki gmin Czerwonak oraz Swarzędz.  Do wykonania załogi będą miały  kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się tradycyjnie m.in.  pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar , a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. Ponieważ to Rajd odbywający się w ramach obchodów 30-lecia firmy Szpot, zatem  warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 30 kojarzyły

Kompletna załoga powinna  składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz  nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot  w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a nagrody tradycyjnie otrzymają wszystkie załogi .Najlepsza załoga w XXVII Rajdzie wyjedzie ze Swarzędza z okazałym pucharem oraz …. To na razie tajemnica.

Wystawa motorowerów „Bzyk Raider”
Sobota, Niedziela ,15 i 16 czerwca, godz. 14:00 – 20:00

W trakcie Dni Swarzędza 2019 nie zabraknie również wystawy motorowerów, przygotowanej przez Swarzędzki  Klub Motorowerowy „Bzyk Raider”, co z pewnością będzie  nie lada gratką, nie tylko  dla miłośników motoryzacji.

15 i 16 czerwca, godz. 14:00 – 20:00 (sobota i niedziela)

Teren między Skateparkiem, a Polaną Miejską

PRZEDSZKOLE ZIELONA PÓŁNUTKA W SWARZĘDZU
Sobota, 15 czerwca godz. 16:00

Do przedszkola uczęszczają dzieci 3-6 letnie. dzieci są laureatami konkursów ekologicznych, plastycznych, sportowych, recytatorskich, wiedzy regionalnej i innych. Zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, niosąc pomoc potrzebującym. Dzieci biorą czynny udział w przeglądach i prezentacjach naszej placówki na terenie gminy i powiatu.