PLUSZAKOWE SERCE OD NAJMŁODSZYCH

W Swarzędzu Wolontariusze WOŚP działają już od kilku tygodni, by 26. Finał, który odbędzie się 14 stycznia był cudowny i niezapomniany.

Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie im. Mikołaja Kopernika w dniach od 2 do 12 stycznia br. tworzyli „Historię misia” w naszej gminie.

Akcja „Historia misia” od 2013 r. działa przy Fundacji WOŚP zwracając uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Już od pięciu lat na ulicach wielu miast spontanicznie pojawiają się pluszaki.  Młodzi Wolontariusze WOŚP postanowili zadziałać również na naszym terenie, zostawiając w wielu miejscach miśki z informacją: „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Wszystko po to, by mieszkańcy miasta zatrzymali się na chwilę i zwrócili uwagę na bezbronne istoty mówiąc stanowcze NIE! agresji wobec dzieci.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana przez nas akcja swój finał będzie miała w Swarzędzu, 30 kwietnia w Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci, angażując także inne szkoły w tworzenie „Historii Misia”. Jak widać, WOŚP działa przez cały rok, angażując  się w sprawy ważne w świecie i pobudzając do działania dobrem.

Dobrem reagują również uczniowie klas pierwszych ze SP nr 1 w Zalasewie, a zainspirowani akcją ”Nie bij mnie, kochaj mnie” oddali swoje miśki by stworzyć pluszakowe serce dla innych dzieci.

Pluszakowe serce to dar od serca. Dzieci podarowały swoje ulubione maskotki, by wesprzeć WOŚP. Od najmłodszych lat otwierają swoje serca dla innych, podarowując własnoręcznie wykonane serce na licytację podczas 26. Finału WOŚP w Swarzędzu. Mają nadzieję, że ktoś z Państwa doceni ich wkład i zaangażowanie, a licytując serce wesprze nie tylko Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale również akcję „Nie bij mnie, kochaj mnie”.