Siatkarskie muzeum przyjedzie na Memoriał Gołasia

Puchar Mistrzów Świata zdobyty przez Reprezentację Polski, wszystkie medale w historii polskiej siatkówki oraz niezliczone koszulki sportowe z całego świata podziwiać będzie można w trakcie XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Do imprez pozostały niespełna 3 miesiące!

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia ponownie w Zalasewie

W dniach 18-20 października odbędzie się kolejna edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już piętnasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego Reprezentanta Polski. W turnieju udział wezmą 4 topowe drużyny PlusLigi. W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel, tuż po nich o awans do finału powalczą PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu CMC Zawiercie. Kibice podziwiać w akcji będą mogli tak utytułowanych zawodników jak: Piotr Nowakowski, Julian Lyneel, Mariusz Wlazły czy Michał Masny. Tradycyjnie nie zabraknie Mistrzów Świata, Europy i reprezentantów kilku krajów z całego świata. – Zapraszam wszystkich serdecznie na piętnastą edycję imprezy – mówi Anna Sumelka, organizatorka przedsięwzięcia. – Spora część biletów już się wyprzedała, zachęcam by nie odkładać kupna wejściówek na ostatnią chwilę – dodaje. 

Volley Bajka

Sportowe emocje na najwyższym poziomie – tuż przed startem nowego sezonu PlusLigi, to nie wszystko – co przygotowali organizatorzy XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Pośród stoisk, jakie znajdą się na imprezie, pojawi się siatkarskie muzeum, przygotowane przez Volley Bajkę. Stroje reprezentacyjne Mistrzów Świata – Damiana Wojtaszka i Pawła Zagumnego, puchar Mistrzów Świata z 1974 roku z Meksyku, wywalczony przez drużynę Wagnera czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki, to tylko niektóre pamiątki, jakie podziwiać będą kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu-Zalasewie. – Siatkówka to pasja naszego życia, z radością dajemy możliwość obejrzenia naszych zbiorów – mówi Grzegorz Szewczyk, twórca Volley Bajki. – Myślę, że szczególną popularnością cieszyć się będą między innymi: strój reprezentacyjny Doroty Świeniewicz – MVP Mistrzostw Europy – czy… 7 pucharów z poprzednich edycji Memoriału Gołasia ­– zaprasza właściciel wyjątkowej kolekcji.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Sobota, 19 października

półfinały

godz. 12.00 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce

Kontakt:                                                                                                                         Jacek Kubiak
Rzecznik Pełnomocnik ds. strategii rozwoju i komunikacji
Przestawiciel organizatora Memoriału A. Gołasia
biuro@memorialgolasia.pl, kom 782 381 986

Tomasz Rybarczyk      
Rzecznik Pełnomocnik ds. strategii rozwoju i komunikacji
Miasta i Gminy Swarzędz                                                                                          

rybarczyk.tomasz@umig.swarzedz.pl,
kom. 502 576555