Warsztaty z Robotyki – Zapraszamy !

GO4Robot już od ponad 4 lat uczy dzieci programowania i robotyk! Pod swoją pieczą mamy prawie 1500 dzieci w przeszło 100 placówkach!


Naszym głównym celem jest nauka przez zabawę z pomocą najnowszych technologii. Z sukcesem uświadamiamy, że robotyka może być przystępna dla każdego. Warsztaty prowadzone są w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®. Różnorodne scenariusze zajęć i nowe rozwiązania technologiczne potrafią zainteresować każde dziecko

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty trwają od 60 do 120 minut (w zależności od grupy wiekowej). Na każdej lekcji dzieci odkrywają 3 etapy robotyki:

I etap – Konstruowanie Robotów. Dzieci na podstawie specjalnych instrukcji budują roboty. Na tym etapie poznajemy tajniki takich przedmiotów jak mechanika i fizyka. Rozwijamy w ten sposób logiczne myślenia oraz pracę w grupach.

II etap – Czarowanie Robotów (Programowanie). Dzieci dostają od nas narzędzia w postaci  laptopów wraz specjalnym oprogramowaniem firmy LEGO. Uczymy dzieci algorytmów, które pozwolą rozumieć otaczający nas świat. W części drugiej przekazujemy wiedzę z takich dziedzin jak: matematyka, informatyka.

III etap – Czas na wielki finał! W ostatnim etapie sprawdzamy efekt naszej pracy. Często nasi przyszli Inżynierowie wymieniają się uwagami odnośnie oprogramowania czy konstrukcji. Pokazujemy, że nauka to też fajna zabawa. Olbrzymią zaletą naszych warsztatów jest ich praktyczny efekt. Nad tym czuwają nasi inżynierowie z Politechniki.

Pracujemy w małych grupach, 2-3 osobowych. Każda z grup otrzymuje laptopa wraz z oprogramowaniem oraz zestaw edukacyjny LEGO.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Uwaga! Zajęcia nie są tylko dla chłopców. Dzięki specjalnym scenariuszom warsztaty są bardzo ciekawe dla wszystkich!

Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową 28 września! Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 668 115 750. Zajęcia cykliczne będą się odbywały w każą sobotę od października.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO NA ZAJĘCIA – ZAINWESTUJ W JEGO PRZYSZŁOŚĆ! 

Dodaj komentarz