WOŚP – WEEKENDOWY REJS JACHTEM

W dniach 21 – 22 lipca został sfinalizowany „weekendowy rejs morskim jachtem” wylicytowany przez sympatyczne małżeństwo Alinę i Jakuba podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu.

Niestety, pogoda była mało żeglarska, a bardziej plażowa. Rejs, który rozpoczął się i zakończył w Marinie Kamień Pomorski odbywał się głównie na silniku lub wspomagając się silnikiem. Dzięki temu udało się opłynąć wyspę Wolin pokonując około 60 mil morskich po wodach Dziwny, Zalewów: Szczecińskiego i Kamieńskiego, Kanału Piastowskiego, Świny oraz Zatoki Pomorskiej i z zawinięciem do marin w Wolinie oraz Świnoujściu, gdzie spędziliśmy noc. Dodatkową atrakcją było przejście pod mostami zwodzonymi w Dziwnowie i Wolinie oraz zwiedzanie wolińskiego skansenu Vikingów.

Ponieważ załoga nie miała wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego podczas rejsu została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa podczas przebywania na jachcie, korzystania z elektroniki jachtowej – w tym wzywania pomocy przez te urządzenia, terminologią żeglarską, nazewnictwem i przeznaczeniem osprzętu jachtowego oraz podstawowymi zasadami żeglugi”.