SWARZĘDZKA ORKIESTRA FLAŻOLETOWA

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa powstała w lutym 1996 roku z inicjatywy Wojciecha Wietrzyńskiego, animatora Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego. Od początku istnienia jest związana ze Swarzędzkim Ośrodkiem Kultury.

W repertuarze zespołu znajdują się pochodzące jeszcze ze średniowiecza melodie z Irlandii, Bretanii, Francji, Hiszpanii i Polski oraz utwory współczesnych kompozytorów.

W 2013 roku ukazała się płyta zatytułowana „Independent Folk”, na której możemy usłyszeć utwory w rockowo-folkowym klimacie. Na płycie pojawił się również wokal.  Spośród wcześniejszych profesjonalnych  nagrań grupy można wyróżnić kasetę z muzyką celtycką oraz dwie płyty dla ogólnopolskiego programu “Edukacja przez ruch”.

Muzycy Orkiestry uczestniczyli w wielu wyjątkowych wydarzeniach. Podczas Apelu III Tysiąclecia tworzyli oprawę Nabożeństwa Genesis na Polach Lednickich. W latach 2005-2009 współtworzyli oprawę muzyczną największego historycznego widowiska plenerowego “Oblężenie Malborka”. W maju 2014 roku w Warszawie, Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, jako orkiestra reprezentacyjna Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego, zainaugurowała krajowy projekt Fleciki Polskie i Tarabany. Natomiast jesienią tego samego roku rozpoczęła realizację projektu “Muzyka Epoki Dojrzałości i Rozumu”, którego konsultantem naukowym jest Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa trzykrotnie grała również na Przystanku Woodstock.

Sekcja Flażoletowa

Zajęcia z nauki gry na flażolecie odbywają się w czwartki i piątki w godzinach:

16:00 – 17:30

17:30 – 19:00

W Ośrodku Kultury w Swarzędzu

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia prowadzi Wojciech Wietrzyński – animator kultury, założyciel Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej,

Kontakt:

Tel: 508-897-341, 61 6 510 219

Email: biuro@ok-swarzedz.pl lwjkwietrzynski@gmail.com