DZIEŃ DZIECKA

W niedzielę 1 czerwca, na Scenie nad Jeziorem  z okazji Dnia Dziecka odbył się festyn, podczas którego  aż roiło się od atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od spotkania z postaciami z bajek. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi adepci sekcji tańca i sekcji piosenki swarzędzkiego Ośrodka Kultury. Zaraz po nich na scenie wystąpiły młodziutkie baletnice z grupy baletowej Patrycji Masłowskiej, które również ćwiczą w naszym Ośrodku Kultury.

Kolejnym punktem programu był występ niesamowitego Broziego, który swoim pokazem iluzji „Brozi Magic Show” zaczarował młodą publikę zebraną pod sceną.

Po czarach nadszedł czas na trochę wysiłku fizycznego, a to za sprawą animatorów z klubu 2 Be Activ, którzy zafundowali dzieciom krótki, ale bardzo intensywne zajęcia z zumby.

Ostatnim punktem programu, było długo wyczekiwane przedstawienie dla dzieci „Przygody krasnala pączka”. Bardzo ciekawy, edukacyjny i interaktywny spektakl, który niósł za sobą przesłanie, że nie tylko chipsami, prażynkami i słodyczami należy się odżywiać, ale dbać o siebie, prowadząc zdrowy tryb życia.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniężna i licytacje z których dochód przekazany zostanie na leczenie Nikoli Kubiak ze Swarzędza. Z samych licytacji udało się zebrać 990,00 zł.  Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy Swarzędzkiej Strefie Sportu, Klubowi Red Fitness oraz klubowi  2 Be Activ za przekazane na licytację gadżety oraz karnety.

Na imprezie swoje stoisko wystawiło też Swarzędzkie Koło Dużych Rodzin 3+, przy którym można było się dowiedzieć szczegółów na temat tej organizacji, a dzieci mogły spróbować swoich sił w zajęciach plastycznych.

Imprezie towarzyszył również  rajd rowerowy zorganizowany przez Swaj Bike Team, w którym wzięło  udział 94 osoby. Uczestnicy rajdu spotkali się podczas imprezy, gdzie odbyły się  2 konkursy dla dzieci dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze.  Nagrody ufundował Fogt bikes.
Nie lada atrakcją, głównie dla rowerzystów był darmowy serwis rowerów  zorganizowany przez Fogt bikes.

Jak co roku niesamowitym oblężeniem cieszył się plac zabaw czyli tor przeszkód, tramplina i kolejka elektryczna, do których ustawiały się gigantyczne kolejki. Dodatkową atrakcją był kącik ruchowo piłkarski  dla najmniejszych maluchów. Bardzo dużym zainteresowanie cieszył się również pokazowy trening gry w tenisa zorganizowany przez Strefę Sportu.
Nie zabrakło ciekawych konkursów z nagrodami, a także stoiska na którym postacie z bajek malowały dzieciom twarze oraz robiły „Szok Fryzury”. Wszystkie te atrakcje były całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy za rok!