JESIENNY KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ

16 października 2011 w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu Orkiestra Dęta zagrała Jesienny Koncert, który odbył się w ramach roku jubileuszowego. W tym roku bowiem nasza orkiestra obchodzi 65 rok istnienia.

Stowarzyszenie Swarzędzka Orkiestra Dęta zrzesza około pięćdziesięciu osób ( orkiestra i grupa choreograficzna). Średnia wieku w zespole nie przekracza dwudziestu lat. Z roku na rok orkiestra stara się podnosić swój poziom artystyczny, który jest wnikliwie weryfikowany i oceniany na przeglądach oraz konkursach orkiestr dętych, ale także przez Państwa.

Koncert dzielił się na dwie części. W części pierwszej mogliśmy usłyszeć znane wszystkim przeboje, np.: „Oye Como Va z repertuaru Carlosa Santany, gorącą sambę El Cumbanchero oraz największe przeboje Abby takie jak Mamma Mia, czy Fernando.

Tematem drugiej części koncertu była muzyka filmowa i tutaj nie mogło zabraknąć prawdziwych hitów: Tematy muzyczne z filmów „Most na rzece Kwai”, „MooRiver”, „Drużyna A”, oraz oczywiście motyw muzyczny z Jamesa Bonda „The James Bond Theme” .

Mówiąc o orkiestrze dętej, nie można zapominać o grupie choreograficznej. Działająca pod kierunkiem Agnieszki Filc i Mirosława Ogórka która dała znakomity występ towarzysząc przy niemal każdym utworze orkiestry dętej.

W oficjalnej części koncertu przemówił prezes Swarzędzkiej Orkiestry Dętej – Janusz Walewski. Podziękował publiczności za udział w koncercie oraz wszystkim byłym i obecnym mecenasom orkiestry za wkład i zaangażowanie w podtrzymywanie tradycji oraz rozwój artystyczny orkiestry . Podkreślał także wyjątkowość koncertu i zasługi Orkiestry. Przemówiła również wiceburmistrz Agata Kubacka, która pogratulowała wszystkim członkom orkiestry takiego dorobku artystycznego – Gratuluję wszystkim, jednocześnie zazdroszczę każdemu, kto jakiś ułamek swojego życia związał z czynną działalnością Orkiestry Dętej – podkreślała. I chociaż zabrakło na koncercie Burmistrz Anny Tomickiej, to duchowo była ona podczas tego spotkania przekazując list gratulacyjny, który przeczytała i przekazała obecna wiceburmistrz.