KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU NA DZIEŃ KOBIET

Każdy z nas wie, że śmiech to zdrowie. Z okazji Dnia Kobiet gościł w Swarzędzu Kabaret Moralnego Niepokoju, który 7 marca wystąpił w auli Szkoły Podstawowej nr 5. Bilety na to wydarzenie w ilości 540 sztuk, zostały wyprzedane w ciągu trzech dni, a licznie zgromadzona publiczność po brzegi wypełniła szkolną aulę. Występ kabaretu odbył się z inicjatywy Burmistrz Anny Tomickiej. Organizatorem był Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Kabaret Moralnego Niepokoju istnieje już 14 lat. Skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego, ale nie stroni też od polityki. Przez kolejne lata swojej działalności stworzył szereg barwnych postaci będących znakiem rozpoznawczym grupy. KMN jest laureatem wielu nagród przyznawanych na licznych przeglądach kabaretowych.
Podczas występu Kabaretu Moralnego Niepokoju w Swarzędzu zabrakło Katarzyny Pakosińskiej. Jednak pozostała część grupy w składzie: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak oraz Rafał Zbieć, doskonale zrekompensowała widowni nieobecność pani Kasi. Publiczność bawiła się wspaniale, a kolejne skecze i piosenki przerywane były salwami śmiechu. Na koniec występu, w ramach bisu, widownia usłyszała premierowy skecz grupy.
Trwają już rozmowy z kolejnym artystą kabaretowym, który wkrótce odwiedzi nasze miasto. Z pewnością i tym razem będzie to pełen humoru występ, gdzie będzie można „uśmiać się do łez”.

Tekst: Anna Świergiel

fot. H. Błachnio