KONCERT KARNAWAŁOWY 2015

W niedzielne popołudnie, Hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Koncertu Karnawałowego Swarzędzkiej Orkiestry Dętej pod batutą Łukasza Gowarzewskiego oraz tancerek pod kierownictwem grupy choreograficznej Agnieszki Filc i Mirosława Ogórka.

Okazuje się, że z roku na rok koncert przyciąga coraz większą rzeszę fanów, z czego powinniśmy być dumni! Nic w tym dziwnego bowiem Orkiestra Dęta ma na swoim koncie wiele nagród i odznaczeń zdobytych podczas przeglądów w całym kraju.

Rozbrzmiewały dobrze wszystkim znane utwory, takie jak: „The washington post”, energiczna „Waka- Waka”, „I will survive” czy „Golden swing time” a każdy z nich nagradzany był gromkimi brawami.
Tegoroczny występ podzielony był na trzy sety, którym towarzyszyły bogate aranżacje oraz ciekawe układy taneczne Swarzędzkich Mażoretek i Buławistek. Po pierwszym z nich głos zabrali dyrygent Łukasz Gowarzewski, prezes Janusz Walewski i Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który uhonorował prace Swarzędzkiej Orkiestry Dętej wręczając bukiet kwiatów. Po drugim secie gościnnie wystąpił Swarzędzki kabaret „Trzy karty” i „Krzesełko” podtrzymując nasz pozytywny nastrój, fundując nam dużą dawkę śmiechu.

Usłyszeliśmy bardzo bogaty i zróżnicowany repertuar:
1. THE WASHINGTON POST
2. VARIAZIONI IN BLUE
3. JAMES LAST GOLDEN HITS
4. WAKA-WAKA
5. ISN’T SHE LOVELY
6. STEVIE WONDER IN CONCERT
7. THE LOCO – MOTION
8. I WILL SURVIVE
9. AFRICAN SYMPHONY
10. ROCK IT!
11. GOLDEN SWING TIME
12. ITALO POP CLASSIC
13. LATIN GOLD
14. JAI – HO

Gromkim brawom, radości i zachwytom nie było końca….

fot. Henryk Błachnio