chór

CHÓR ŻEŃSKI VIVACE CANTO

Chór powstał w lutym 2018 roku pod pierwotną nazwą Chawerim, co w języku hebrajskim oznacza Przyjaciele. Połączył on naszą pasję śpiewaczą z potrzebą lokalnej społeczności. Od samego początku istnienia aż do maja 2021 roku dyrygentem chóru był Daniel Iwanowski, a od czerwca 2021 roku trafiłyśmy pod skrzydła Krystyny Jorasch i to właśnie ona pełni teraz rolę dyrygentki. 

Będąc jeszcze na początku swojej drogi artystycznej, po pół roku działalności przywieźliśmy Grand Prix festiwalu chóralnego Avis Cantores w Gostyninie (2018 r.), a w styczniu 2019 roku brązowy dyplom Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Również koniec 2019 roku był dla nas niezwykle radosny, ponieważ zajęliśmy III. miejsce w kategorii Chórów Jednorodnych na Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku.

Od chwili powstania chór tworzony jest z inicjatywy osób, które łączy miłość do muzyki i śpiewu, i które chcą tą miłością dzielić się z innymi. To właśnie pasja, zaangażowanie i szczere chęci sprawiły, że cotygodniowe próby, koncerty czy warsztaty chóralne stały się nie obowiązkiem, a naszą codziennością, od której nikt z nas nie potrafi, ale też nie chce się oderwać! 

Od września 2021 roku działamy pod nową nazwą chóru – Vivace Canto. Jesteśmy jedną z sekcji Ośrodka Kultury w Swarzędzu, dlatego chcemy działać również na rzecz naszej gminy i aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na jej terenie. Pomimo obecnie trudnych czasów jakie nastały dla nas wszystkich, nadal chcemy się prężnie rozwijać, na większą skalę, aby nasza praca i jej efekty zostały docenione, bo właśnie to jest dla nas największą motywacją do dalszego działania.

Wszystkich zainteresowanych zajęciami zapraszamy do kontaktu:

Krystyna Jorasch tel. +48 724 263 782

e-mail: vivacecanto@gmail.com