MONIKA KUSZYŃSKA ŚWIĄTECZNIE

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa .
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
    /ks. Jan Twardowski/

W niedzielę, 21 grudnia, w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców odbył się pierwszy z dwóch Koncertów Bożonarodzeniowych, na którym wystąpiła Monika Kuszyńska wraz z muzykami: Kubą Raczyńskim – saksofon oraz Rafałem Stępień – instrumenty klawiszowe.

Swarzędzanie licznie przybyli do kościoła by razem dzielić te piękne, przedświąteczne chwile. Artyści przygotowali szeroki repertuar. Usłyszeliśmy utwory zespołu Varius Manx „Maj”, piosenki z solowego projektu pani Moniki „Ocaleni”, „Nowa rodzę się”, ale przede wszystkim, wiele pięknych kolęd, które w cudowny sposób wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Przeżyliśmy prawdziwą ucztę duchową – podczas koncertu panowała niezwykle ciepła i rodzinna atmosfera. Wokalistka przeniosła słuchaczy w melancholijny świat uniesień. Nie zabrakło ciepłych słów i pozytywnej energii, z którą mieszkańcy wrócili do domów, aby przekazywać ją dalej…

Braw i radości nie było końca. Po koncercie artystka poświęciła swój czas swoim fanom rozdając autografy. Dla wszystkich przybyłych gości czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

Życzmy sobie w Nowym Roku więcej takich muzycznych doznań!

fot. Henryk Błachnio