Szanowni Państwo,
Miło nam zakomunikować, że wznawiamy cykl przedstawień teatralnych dla dzieci pt. ”Niedzielne poranki teatralne”. Spektakle odbywać się będą tradycyjnie, tak jak to miało miejsce do tej pory, w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu, zawsze o godzinie 11:00.
Tytuły przedstawień, które dla was przygotowaliśmy to:
„W kosmosie z Kopernikiem- słońca przewodnikiem!” https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107680/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/
„Legenda o rogalach świętomarcińskich” https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107676/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/
oraz „Choinka i jej wigilijne kreacje” https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107682/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/
Spektakle wykonają dla was aktorzy z Teatru Mozaika
Wstęp płatny: 20 zł
Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury w Swarzędzu lub przez Internet za pośrednictwem strony www.kupbilecik.pl
Szczegóły wydarzeń:
Data:
22 października – „W kosmosie z Kopernikiem- słońca przewodnikiem!”
12 listopada – „Legenda o rogalach świętomarcińskich”
10 grudnia – „Choinka i jej wigilijne kreacje”
Godziny spektakli: 11:00
Miejsce: Sala Kameralna w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14
Cena biletów: 20 złotych.
Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejszy zakup biletów, aby mieć pewność swojego udziału w tym wyjątkowym występie.
Serdecznie zapraszamy.
Poniżej kilka słów o Teatrze Mozaika oraz opisy spektakli.
Teatr Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz charakterystyczny styl interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją. Nasze działania regularnie współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania ICHOT. Mieliśmy również przyjemność gościć na takich festiwalach jak: Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, Jarmark Jagielloński w Lublinie czy Perspektywy – 9 hills Festival w Chełmnie.
„W kosmosie z Kopernikiem – słońca przewodnikiem!”
Wierzymy, że poprzez teatr i muzykę można podróżować, nie ruszając się z miejsca… Tym razem muzyczna wyobraźnia zaprowadzi nas naprawdę daleko – w czasie i przestrzeni!
Przed nami podróż w kosmos – rozmaitymi mlecznymi i muzycznymi drogami odwiedzimy planety, poznamy ich tajemnice i charaktery, a może nawet charakterki? Dokładnie tak! Bo każda planeta jest inna i każda ma miejsce we wszechświecie, więc choć są daleko, mogą nas czegoś nauczyć… Na przykład otwartości na siebie nawzajem i szacunku do swoich… charakterów, a może nawet charakterków? Podróż po kosmosie będzie więc okazją dla dzieci do poznania tego, co dalekie i tego, co całkiem bliskie. W końcu każdy z nas jest z innej planety!
Krążąc po Układzie Słonecznym przeniesiemy się również w czasie, aby spotkać Mikołaja Kopernika w momencie obserwacji gwiazd i planet – właśnie tym momencie, który doprowadził do kosmicznego przewrotu w myśleniu człowieka o kosmosie.
Spektakl ma charakter muzyczny i utkany jest z utworów, napisanych specjalnie na tę okazję przez Natalię Wensierską i Przemka Mazurka. Zobaczymy i usłyszymy w nim wspaniałych, śpiewających artystów – Dominikę Dobrosielską, Agnieszkę Pawlak, Natalię Wensierską, Krzysztofa Dziubą czy Przemka Mazurka.
Bieżący rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika – zapraszamy do poznania bliżej jego drogi oraz wspólnego, muzycznego świętowania tego wiekopomnego odkrycia!
Koncepcja: Karolina Ociepka, Ewa Płotka, Natalia Wensierska, Przemek Mazurek
Scenariusz i opracowanie muzyczne: Natalia Wensierska i Przemek Mazurek
Mikołaj Kopernik / Merkury: Krzysztof Dziuba / Przemek Mazurek
Wenus: Dominika Dobrosielska
Ziemia: Natalia Wensierska / Agnieszka Pawlak
Scenografia: Antonina Weber
Kostiumy i rekwizyty: Berenika Pyza
Czas trwania: 45 minut
Wiek odbiorców: 3+
Liczba artystów: 3
Forma: spektakl muzyczny
LEGENDA O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH
Kto z Was lubi słodkie rogale i muzykę? Wierzymy, że wszyscy! Podczas spektaklu przeniesiemy się w odległe czasy na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznamy historię, dzięki której co roku w Poznaniu objadamy się rogalami świętomarcińskimi i razem je zrobimy. Dowiemy się też, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi… Do zabawy porwie wszystkich muzyka, taniec i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Przemka Mazurka.
Spektakl powstał na zamówienie Bramy Poznania ICHOT oraz towarzyszył premierze książki „Koziołki, rury i czarcie ogony”, wydanej w ramach projektu „Poznański Szlak Legend dla Dzieci”. Ponadto był dotychczas prezentowany m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w wielu domach kultury na terenie Wielkopolski.
Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi, zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką. Spektakl realizowany jest w dwóch wariantach – z pełną obsadą oraz w wersji krótszej, w mniejszym składzie osobowym.
Koncepcja i scenariusz: Karolina Ociepka, Milena Konopińska, Ewa Płotka, Przemek Mazurek
Walenty: Krzysztof Dziuba
Kapela podwórkowa: Przemek Mazurek (gitara, śpiew), Szymon Żurowski (skrzypce), Karolina Ociepka (baraban, tara)
Opracowanie muzyczne: Przemek Mazurek
Dialogi: Tatiana Woźniak
Scenografia: Anna Kaźmierak Miło to widzieć
Fotografie: Marianna Łakomy Mikromomenty
Czas trwania: 50 minut
Wiek odbiorców: 3+
Liczba artystów: 4+
Forma: spektakl z muzyka na żywo
Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/Jp004IQQwZU?si=rqm4DSNBnvOPZCEr
CHOINKA I JEJ WIGILIJNE KREACJE
Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego… A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.
Spektakl był prezentowany m.in. w Bramie Poznania ICHOT w ramach cyklu “Pograjki” oraz w wielu instytucjach kultury na terenie Wielkopolski.
Scenariusz i realizacja: zespół Teatru Mozaika
Koncepcja i opracowanie materiału etnograficznego: Karolina Ociepka
Opracowanie materiału muzycznego: Witold Roy Zalewski
Narracja, śpiew, polski bębęn obręczowy: Karolina Ociepka
Skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa
Akordeon, śpiew: Witold Roy Zalewski
Scenografia i rekwizyty: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi
Fotografie/video: Marianna Łakomy Mikromomenty
Czas trwania: 45 minut
Wiek odbiorców: 3+
Liczba artystów: 3
Forma: teatr opowieści i polska muzyka tradycyjna
Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/oNrmAVV-n0w?feature=shared