”Niedzielne poranki teatralne”.

Szanowni Państwo,

Miło nam zakomunikować, że wznawiamy cykl przedstawień teatralnych dla dzieci pt. ”Niedzielne poranki teatralne”. Spektakle odbywać się  będą tradycyjnie, tak jak to miało miejsce do tej pory, w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu, zawsze o godzinie 11:00.

Tytuły przedstawień, które dla was przygotowaliśmy to:

„W kosmosie z Kopernikiem- słońca przewodnikiem!”   https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107680/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/

„Legenda o rogalach świętomarcińskich”  https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107676/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/

oraz „Choinka i jej wigilijne kreacje”  https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107682/Swarz%C4%99dz/Niedzielne+Poranki+Teatralne/

Spektakle wykonają dla was aktorzy z Teatru Mozaika

Wstęp płatny: 20 zł

Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury w Swarzędzu lub przez Internet za pośrednictwem strony www.kupbilecik.pl

Szczegóły wydarzeń:

Data:

22 października – „W kosmosie z Kopernikiem- słońca przewodnikiem!”

12 listopada – „Legenda o rogalach świętomarcińskich”

10 grudnia – „Choinka i jej wigilijne kreacje”

Godziny spektakli: 11:00

Miejsce: Sala Kameralna w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14

Cena biletów: 20 złotych.

Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejszy zakup biletów, aby mieć pewność swojego udziału w tym wyjątkowym występie.

Serdecznie zapraszamy.

Poniżej kilka słów o Teatrze Mozaika oraz opisy spektakli.

Teatr Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz charakterystyczny styl interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją. Nasze działania regularnie współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania ICHOT. Mieliśmy również przyjemność gościć na takich festiwalach jak: Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, Jarmark Jagielloński w Lublinie czy Perspektywy – 9 hills Festival w Chełmnie.

„W kosmosie z Kopernikiem – słońca przewodnikiem!”

Wierzymy, że poprzez teatr i muzykę można podróżować, nie ruszając się z miejsca… Tym razem muzyczna wyobraźnia zaprowadzi nas naprawdę daleko – w czasie i przestrzeni!

Przed nami podróż w kosmos – rozmaitymi mlecznymi i muzycznymi drogami odwiedzimy planety, poznamy ich tajemnice i charaktery, a może nawet charakterki? Dokładnie tak! Bo każda planeta jest inna i każda ma miejsce we wszechświecie, więc choć są daleko, mogą nas czegoś nauczyć… Na przykład otwartości na siebie nawzajem i szacunku do swoich… charakterów, a może nawet charakterków? Podróż po kosmosie będzie więc okazją dla dzieci do poznania tego, co dalekie i tego, co całkiem bliskie. W końcu każdy z nas jest z innej planety!

Krążąc po Układzie Słonecznym przeniesiemy się również w czasie, aby spotkać Mikołaja Kopernika w momencie obserwacji gwiazd i planet – właśnie tym momencie, który doprowadził do kosmicznego przewrotu w myśleniu człowieka o kosmosie.

Spektakl ma charakter muzyczny i utkany jest z utworów, napisanych specjalnie na tę okazję przez Natalię Wensierską i Przemka Mazurka. Zobaczymy i usłyszymy w nim wspaniałych, śpiewających artystów – Dominikę Dobrosielską, Agnieszkę Pawlak, Natalię Wensierską, Krzysztofa Dziubą czy Przemka Mazurka.

Bieżący rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika – zapraszamy do poznania bliżej jego drogi oraz wspólnego, muzycznego świętowania tego wiekopomnego odkrycia!


Koncepcja: Karolina Ociepka, Ewa Płotka, Natalia Wensierska, Przemek Mazurek
Scenariusz i opracowanie muzyczne: Natalia Wensierska i Przemek Mazurek
Mikołaj Kopernik / Merkury: Krzysztof Dziuba / Przemek Mazurek
Wenus: Dominika Dobrosielska
Ziemia: Natalia Wensierska / Agnieszka Pawlak
Scenografia: Antonina Weber
Kostiumy i rekwizyty: Berenika Pyza

Czas trwania: 45 minut
Wiek odbiorców: 3+
Liczba artystów: 3
Forma: spektakl muzyczny

LEGENDA O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH

Kto z Was lubi słodkie rogale i muzykę? Wierzymy, że wszyscy! Podczas spektaklu przeniesiemy się w odległe czasy na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznamy historię, dzięki której co roku w Poznaniu objadamy się rogalami świętomarcińskimi i razem je zrobimy. Dowiemy się też, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi… Do zabawy porwie wszystkich muzyka, taniec i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Przemka Mazurka.

Spektakl powstał na zamówienie Bramy Poznania ICHOT oraz towarzyszył premierze książki „Koziołki, rury i czarcie ogony”, wydanej w ramach projektu „Poznański Szlak Legend dla Dzieci”. Ponadto był dotychczas prezentowany m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w wielu domach kultury na terenie Wielkopolski.

Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi, zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką. Spektakl realizowany jest w dwóch wariantach – z pełną obsadą oraz w wersji krótszej, w mniejszym składzie osobowym.

Koncepcja i scenariusz: Karolina Ociepka, Milena Konopińska, Ewa Płotka, Przemek Mazurek
Walenty: Krzysztof Dziuba
Kapela podwórkowa: Przemek Mazurek (gitara, śpiew), Szymon Żurowski (skrzypce), Karolina Ociepka (baraban, tara)
Opracowanie muzyczne: Przemek Mazurek
Dialogi: Tatiana Woźniak
Scenografia: Anna Kaźmierak Miło to widzieć
Fotografie: Marianna Łakomy Mikromomenty

Czas trwania: 50 minut
Wiek odbiorców: 3+
Liczba artystów: 4+
Forma: spektakl z muzyka na żywo

Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/Jp004IQQwZU?si=rqm4DSNBnvOPZCEr

CHOINKA I JEJ WIGILIJNE KREACJE

Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego… A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.

Spektakl był prezentowany m.in. w Bramie Poznania ICHOT w ramach cyklu “Pograjki” oraz w wielu instytucjach kultury na terenie Wielkopolski.

Scenariusz i realizacja: zespół Teatru Mozaika
Koncepcja i opracowanie materiału etnograficznego: Karolina Ociepka
Opracowanie materiału muzycznego: Witold Roy Zalewski

Narracja, śpiew, polski bębęn obręczowy: Karolina Ociepka

Skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa

Akordeon, śpiew: Witold Roy Zalewski

Scenografia i rekwizyty: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi

Fotografie/video: Marianna Łakomy Mikromomenty

Czas trwania: 45 minut

Wiek odbiorców: 3+

Liczba artystów: 3

Forma: teatr opowieści i polska muzyka tradycyjna

Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/oNrmAVV-n0w?feature=shared