POWITANIE 2015 ROKU

W noc sylwestrową 2014/2015 swarzędzanie bawili się na imprezie miejskiej zorganizowanej po raz pierwszy w nowym miejscu – na terenach Swarzędzkiego Targowiska przy ul. Zamkowej.

Dotychczasowa lokalizacja sylwestrowej zabawy na swarzędzkim rynku w opinii służb miejskich wymagała zmiany – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, których Rynek nie spełniał w takim stopniu, jak plac przy targowisku. Dodatkowym elementem motywującym podjęcie takiej decyzji była możliwość zorganizowania profesjonalnego pokazu sztucznych ogni, na który wielu mieszkańców miasta od dawna czekało. Pomysł okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Nadejście Nowego Roku wspólnie świętowało w Swarzędzu około 2 tys. ludzi. Wszystko rozpoczęło się o godz. 23:00. DJ Lech Łukomski dbał o świetną muzykę oraz „ wysoką rozrywkową temperaturę” – zaprosił do wielu konkursów nagradzanych sympatycznymi upominkami.

Na chwilę przed północą życzenia noworoczne wszystkim obecnym złożyli: burmistrz Marian Szkudlarek, wiceburmistrz Agata Kubacka oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura. O godz. 24:00 Nowy 2015 Rok uświetnił piękny pokaz sztucznych ogni, a do żywiołowego tańca porwał publiczność koncert zespołu FASTER. Bawiono się tak jeszcze długo w noc – nie przeszkadzała nikomu ani mgła, ani zimowy chłód!
/tr/

fot. J. Kot

————-* * *——————
Wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa!

Wyjątkowo spokojna, w porównaniu do kilku ostatnich lat, była miniona noc sylwestrowa dla wszystkich służb dbających o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. Ta noc była spokojna przede wszystkim dla samych mieszkańców – a to dla nich przecież pełnimy służbę. Na naszym terenie, jak co roku, pracowały patrole strażnicze, mieszane i policyjne, które tym razem, oprócz kilku drobnych interwencji domowych, nie miały zbyt dużo pracy, jeśli nie liczyć nieletniego, który przesadził z alkoholem na tyle, że pogotowie ratunkowe musiało go przewieźć na oddział detoksykacji szpitala im. Raszei. Nikogo nie trzeba było odwozić do Izby Wytrzeźwień. To dobrze, bo funkcjonariusze dzięki temu mogli się skoncentrować na działaniach prewencyjnych. Nie było także poważniejszych, wymagających interwencji lekarza, wypadków z fajerwerkami. Nad wyraz spokojnie było także, w porównaniu do lat poprzednich, podczas miejskiej imprezy sylwestrowej, która odbywał się po raz pierwszy w nowej lokalizacji – na parkingu przy ulicy Zamkowej. Także swarzędzcy strażacy nie mieli dużo pracy – oprócz zabezpieczenia pokazu fajerwerków gasili płonącą szopkę Bożonarodzeniową w Paczkowie, prawdopodobnie trafioną przypadkowo fajerwerkiem. Dziękujemy zarówno naszym mieszkańcom, jak i tym, którzy tylko spędzali noc sylwestrową w naszym mieście i gminie, za rozwagę i zachowanie umiaru podczas licznych bali, imprez i prywatek. Oby przebiegały one podobnie spokojnie w kolejnych latach.

Piotr Kubczak
komendant Straży Miejskiej
w Swarzędzu