PRZEBOJOWE DNI SWARZĘDZA

Tegoroczne Dni Swarzędza – tradycyjnie już największa impreza u progu lata – upłynęły w rytm złotych przebojów, przy dobrej pogodzie, sprzyjającej wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Było muzycznie, sportowo-rekreacyjnie, rodzinnie.

Ten weekend pełen rozrywki i rekreacji rozpoczęliśmy już w piątek 17 czerwca na sportowo Zawodami w Ratownictwie Wodnym na pływalni Wodny Raj, a w Gimnazjum nr 3 – Biegiem o Złote Kolce im. Zenona Baranowskiego. W III Międzyszkolnych Zawodach w Ratownictwie Wodnym „Edukacja przez Ratownictwo” udział wzięły gimnazja i szkoły średnie z terenu gminy Swarzędz. Zawody były ostatnim etapem akcji społecznej prowadzonej od kilku tygodni w swarzędzkich szkołach. Najlepszą ekipą w ratownictwie okazała się drużyna EKOSU.

W sobotę 18 czerwca na Stadionie Miejskim największym magnesem dla licznie zgromadzonych swarzędzan był wielogodzinny blok koncertowy pod hasłem: Dni Swarzędza ze Złotymi Przebojami, któremu patronowało Radio Złote Przeboje. Od godz. 16.00 do 23.00 bawiliśmy się non stop przy przebojowej muzyce. Na estradzie wystąpili: swarzędzki chór Akord oraz grupa Olszyna, czeskie zespoły coverowe Dancing Queen z przebojami Abby oraz zespół Princess z hitami legendarnego Queen. Oklaskiwaliśmy także grupę Jacek Czerwiński Project oraz Sweaty in the fridge. Gwiazdą wieczoru okazał się Rico Sanchez & Gipsy Kings Party, który bardzo przypadł słuchaczom do gustu, porywając publiczność do tańca w rytm hitów Bamboleo i Volare. Wielogodzinny koncert zakończył się widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

Jeszcze przed sobotnimi koncertami od rana kibicowaliśmy zawodnikom Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej, w którym rywalizowały 4 zespoły. Po czterech godzinach walki, najlepsi okazali się panowie reprezentujący Przyjaciół RR. Odbyły się także rajdy: rowerowy i nordic walking. Ich trasy przebiegały nowymi ścieżkami w okolicy Jeziora Swarzędzkiego i Doliny Cybiny. Wśród uczestników losowane były ciekawe nagrody, a na zakończenie rajdu serwowano pyszną grochówkę.

Od południa na małej scenie ustawionej na stadionie odbywały się Sękusiowe konkursy z nagrodami, które zabawnie prowadził Magik Brozi. Maskotka Swarzędza – Sękuś obchodził swoje pierwsze urodziny i z tej właśnie okazji 50 pluszowych Sękusiów trafiło do rąk najmłodszych uczestników zabawy. Wielkim wzięciem cieszył się także plac zabaw z różnymi atrakcjami.

Przyjemne połączyliśmy z pożytecznym – chętni mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych lub honorowo oddać krew w specjalnym Krwiobusie Honorowych Dawców Krwi. Do sprawdzenia tężyzny uczestników zabawy służyły ergonometry, udostępnione przez firmę Volkswagen Poznań. Na zgłodniałych i spragnionych czekały potrawy z grilla, lody, przekąski i wszelakie napoje.

W niedzielę 19 czerwca w Dolinie Cybiny od rana sportowe zmagania o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz rozpoczęli wędkarze, a ryby odnosiły się do tego z dużym zrozumieniem. Tradycyjnie na swarzędzkim Rynku o 10.00 burmistrz Anna Tomicka dała sygnał do startu uczestnikom XIX Rodzinnego Rajd Samochodowego „Szpot”. Wczesnym popołudniem swarzędzanie całymi rodzinami udawali się na strzelnicę Lizawka, gdzie Bracia Kurkowi przygotowali Rodzinny Piknik Strzelecki.

I dopiero, gdy wyczerpaliśmy już program plenerowych imprez, niebiosa odwróciły się od nas i deszczem skłoniły do powrotu do domów. Wszystkim uczestnikom i sponsorom tegorocznych Dni Swarzędza serdecznie dziękujemy!