WIECZÓR Z MUZYKĄ ŻYDOWSKĄ

Za nami kolejny udany występ artystów z cyklu „Środowe wieczory w Pałacyku pod Lipami”. 28 kwietnia gościł w Swarzędzu zespół „SHALOM”, który licznie zebranej publiczności zaprezentował muzykę żydowską.

Bohaterem wieczoru był zespołu „SHALOM”, w składzie Bogusław Łowiński (śpiew), Jagoda Kram (śpiew), Jerzy Karwowski (klarnet, saksofon, flet prosty), Artur Banaszkiewicz (skrzypce), Henryk Łukaszewski (akordeon), Andrzej Laskowski (kontrabas). Prawie dwu godzinny koncert odbył się we wspaniałej atmosferze, przy żywiołowym współudziale słuchaczy. Widownię zaczarowały instrumentalne utwory klezmerskie oraz pieśni śpiewane na głosy w języku hebrajskim i polskim. Całości widowiska dopełniało nastrojowe światło oraz tradycyjne, stylizowane stroje żydowskie, w których występowali artyści. Nastrojowy klimat spektaklu był prawdziwym balsamem dla duszy. Natomiast o stronę gastronomiczną, jak zwykle, zadbała obsługa „Pałacyku pod Lipami”.

„Środowe wieczory w Pałacyku po Lipami” powstały z inicjatywy burmistrz Anny Tomickiej i od wielu miesięcy cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Organizatorem koncertów jest Ośrodek Kultury w Swarzędzu, który od początku troszczy się o gatunkową różnorodność występów. W ramach „środowych wieczorów” mogliśmy usłyszeć do tej pory m.in. muzykę jazzową zespołu „Retro Jazz Quartet”, poezję śpiewaną w interpretacji Grzegorza Tomczaka, a także arie miłosne w wykonaniu kwintetu instrumentalnego Castle Brass i solistów Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Kolejny koncertowy wieczór okazał się wielkim sukcesem. Z niecierpliwością czekamy na następne muzyczne spotkanie.

Anna Świergiel