17 SWARZĘDZKIE SPOTKANIA FLAŻOLETOWE

W sobotnie przedpołudnie o godzinie 10.45 w Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się XVII Swarzędzkie Spotkanie Flażoletowe pt. “1050 rocznica Chrztu Polski- inspiracje dla wielkopolskich szkół”. Wielkie muzyczne świętowanie trwało do 12.15 i zgromadziło dyrektorów, nauczycieli, dzieci i młodzież ze szkół: 

SP Nr 1 Szamotuły
SP Tulce
SP Kicin
SP i Gim. Duszniki
SP Otorowo
SP w Jerce
SP Nr 63 Poznań
SP Lusówko
SP Golęczewo
SP Suchy Las oraz Kółko Flażoletowe
SP Nr 61 Szczepankowo
SP Płoski
Gimnazjum Wąsosz
SP Rokietnica
SP Rogalinek
SP Chrzypsko Wielkie
SP 5 Swarzędz
Ośrodek Kultury w Swarzędzu

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa – grupa wspólnie muzykujących młodych ludzi, założona i prowadzona przez Wojciecha Wietrzyńskiego od lat łączy uroki i wyjątkowość muzyki dawnej ze współczesnymi i energetycznymi rytmami. Skupia młodych i starszych miłośników flażoletowego brzmienia.

Podczas wspólnego ucztowania wybrzmiewały takie pieśni jak: “Danse de l’Ours”, “Da que Deus mamou”, “Quen a omagen da Virgen”, “Kto się w opiekę odda Panu swemu” i wiele innych. Pomiędzy tymi utworami Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa zagrała tradycyjne utwory irlandzkie,  wywodzące się z Europy zachodniej: “O’gallagher’s Frolics”, “The fermoyLasses”, “Drowsy Maggie”, “Cooley’s Reel”, następnie usłyszeliśmy utwór z Europy wschodniej, wywodzący się z kultury bizantyjskiej “Ghazali”, którego na saksofonie zagrał Michał Klimaszewski. Przepiękny koncert zakończyła protestancka pieśń religijna “Amazing Grace”, którą zaśpiewała Zuzanna Olszewska.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo w tej artystycznej i irlandzkiej podróży w czasie.