26. FINAŁ WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Tym razem zagra dla WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW.

Po raz kolejny Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury.

Swarzędzki finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych będziemy grać wspólnie z Orkiestrą.

Sygnał do rozpoczęcia 26. Finału, jak co roku, da niezastąpiona Swarzędzka Orkiestra Dęta. Następnie na scenie pojawi się Chór Męski „Akord” oraz formacje taneczne i wokalne Ośrodka Kultury. O godzinie 14:00 przed publicznością wystąpi lokalny zespół rockowy, A Zillion, który powstał w 2015 roku z inicjatywy Mirka – gitarzysty i Przemka – basisty. Połączenie doświadczeń związanych z różnymi gatunkami muzycznymi pozwoliło im stworzyć nowy, bardzo oryginalny projekt.

Gwiazdą 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu będzie legendarny zespół Golden Life. Ich debiut płytowy w 1991 roku był bardzo efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji przypadła do gustu zarówno publiczności, jak i dziennikarzom. Do tej pory nagrali 11 albumów, ostatni z nich zatytułowany po prostu „7” miał swoją premierę w styczniu 2017 roku. Zespół Golden Life wystąpił na największych festiwalach w Polsce, m.in. na Rock Festiwalu w Jarocinie, czy Festiwalu w Sopocie.

Podczas 26. Finału WOŚP odbędzie się również pokaz Pole Sport Studio Euphoria Swarzędz – duetu utytułowanych gimnastyczek: Sandry Woźniak i Barbary Knade.

Kolejnym punktem programu, co również stało się już tradycją będzie kąpiel  swarzędzkich morsów ze „Stowarzyszenia Morsy Swarzędz”, w specjalnie przygotowanym basenie na otwartym powietrzu przy, z pewnością, niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jednym z elementów, które od samego początku towarzyszą swarzędzkim finałom jest  loteria fantowa, w której prawie każdy los wygrywa no i oczywiście licytacje – przede wszystkim Złotego Serduszka.

Po raz trzeci wystartuje też  Swarzędzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”, na który już rozpoczęto zapisy.

Tradycyjnie, na koniec  nie może zabraknąć  Światełka do Nieba – po raz kolejny, niebo nad Swarzędzem rozświetli pokaz sztucznych ogni.

Na imprezie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, ponieważ przygotowany zostanie specjalnie dla nich kącik zabaw, gdzie animatorzy zadbają o to, żeby ani przez chwilę nie przyszło im do głowy  słowo „nuda”.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy jak co roku, wspomogą nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy.

W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 189.339zł zł. Sami wolontariusze zebrali na ulicach gminy  Swarzędz 100.813,87 zł!!!

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu, uda nam się ten wynik poprawić.