KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku o godz. 17:00 w kościele pw. Matki Boskiej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców 3 w Swarzędzu. Podczas koncertu wystąpi Chór „Spontaneo” pod dyrekcją Doroty Czerwińskiej.

Chór „Spontaneo” to chór amatorski, mieszany, którego dyrygentem jest Dorota Czerwińska. Istnieje od 2013 roku. W swoim repertuarze ma utwory muzyki religijnej – od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Bardzo lubią śpiewać kolędy i pastorałki, zarówno polskie jak i pochodzące z różnych stron świata. Najbardziej kochają utwory w aranżacji swojego utalentowanego pianisty, Tomasza Mazura.

Chór śpiewa podczas mszy św. w miejscowej parafii MB Różańcowej na poznańskim Zielińcu, a także gościnnie występuje w innych parafiach, szczególnie w okresie bożonarodzeniowym. Chór dwukrotnie koncertował we Flensburgu (Niemcy) na zaproszenie tamtejszego Chóru polonijnego POLCANTO, a także w Oberaudorf w niemieckim Tyrolu oraz w austriackim Erl. Wszędzie przyjmowano ich bardzo życzliwie, podkreślając autentyczność, spontaniczność i „śpiewanie duszą”.

Dyrygentką Chóru „Spontaneo” jest Dorota Czerwińska, Absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Akademii Ekonomicznej na kierunku Handel Zagraniczny. W latach 1993-2006 była solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, obecnie jest nauczycielem emisji i fizjologii głosu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Przez 18 lat prowadziła chór dziecięcy „Ziarenka” – działający przy Parafii Chrystusa Odkupiciela na Osiedlu Warszawskim, który później zmienił nazwę na Semen Dei. Od roku 2013 roku Dorota Czerwińska prowadzi chór ”Spontaneo” przy Parafii MB Różańcowej na Zielińcu.

Po koncercie zapraszamy na słodki, świąteczny poczęstunek.