28. Finał WOŚP – Swarzędz

28. FINAŁ WOŚP

Już 12 stycznia 2020 roku odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem temat finału brzmi: „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka, a Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany w Ośrodku Kultury.

Tradycyjnie finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Sygnał do rozpoczęcia finałowego grania da Swarzędzka Orkiestra Dęta. Przez cały dzień trwania imprezy nie zabraknie koncertów, wspólnej, orzeźwiającej kąpieli swarzędzkich morsów, a także loterii fantowej i licytacji – przede wszystkim Złotego Serduszka, Swarzędzkiego Biegu WOŚP i Światełka do Nieba.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Jak zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jeżeli jesteś uczniem jednej ze szkół w gminie Swarzędz, zgłoś się do Koordynatora WOŚP w swojej szkole, który poprowadzi Ciebie przez proces rekrutacji.   Jeżeli nie jesteś uczniem, a chciałbyś zostać wolontariuszem, przyjdź do Sztabu z dokumentem tożsamości celem wypełnienia ankiety wstępnej Kandydata na Wolontariusza. Osoby niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Przygotuj zdjęcie w formacie JPG o wymiarach nie mniejszych niż 600×800 pikseli. Zdjęcie powinno przypominać legitymacyjne, musi być wyraźne, bez ciemnych okularów i nakryć głowy.

Istnieje możliwość rejestracji Wolontariusza przez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl za pomocą wirtualnego TOKEN-a, otrzymanego ze Swarzędzkiego Sztabu WOŚP. W celu otrzymania TOKEN-a prosimy o kontakt z naszym Sztabem.

Nabór Wolontariuszy 28. Finału WOŚP potrwa do 29 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Pamiętaj, że liczy się kolejność zgłoszenia i czas! Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Kandydaci na Wolontariuszy zostaną zarejestrowani w Bazie WOŚP i po spełnieniu wszystkich warunków, 12 stycznia 2020 r. otrzymają identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

Pamiętaj, że Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze, czy będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu 28. Finału.

Liczymy oczywiście na przychylność swarzędzkich darczyńców i przedsiębiorców, dzięki którym możliwe są licytacje oraz loterie, a także na hojność mieszkańców gminy podczas licytacji.

W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 272 024,03 zł. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu mieszkańców naszej gminy, uda się ten wynik poprawić i ustanowić kolejny swarzędzki rekord.

Swarzędzki Sztab WOŚP znajduje się w Ośrodku Kultury, przy ul. Poznańskiej 14. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.