28. FINAŁ WOŚP za nami. – RELACJA-

A jednak! Udało się! Stało się coś niesamowitego! 

Mieszkańcy gminy Swarzędz (ale nie tylko) po raz kolejny pokazali WIELKIE SERDUCHO!

Na dzień dzisiejszy zadeklarowana kwota wynosi      345 116,90 zł !!! 

A to oznacza że w Swarzędzu znów pobiliśmy rekord!!!

Ostateczną kwotę poznamy w przeciągu kilku tygodni, kiedy to otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank.

Na tegoroczny wynik składały się następujące punkty: 

  1. Wolontariusze kwestujący po mieście: 178 070,34
  2. Licytacje: 134 060,00
  3. Swarzędzki Bieg WOŚP: 16 757,88
  4. Loterie fantowe: 12 136,37
  5. Grochówka od RSP Kruszewnia: 4 092,31

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Tym razem, szczęśliwym posiadaczem stał się Dawid Kownacki, swarzędzanin Reprezentant Polski w piłce nożnej, grający obecnie w Fortunie Dusseldorf, który nabył wspomniane serduszko za kwotę 32 000,00 zł!

Oprócz Złotego Serduszka, największe licytacje to m.in. instalacja paneli fotowoltaicznych, którą zlicytowano za kwotę 9 200,00 zł. W między czasie firma, która podarowała tę usługę, dołożyła drugi voucher na taką samą instalację, który osiągnął kwotę 9 300,00 zł ! Brawo!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki podarowane przez Burmistrza Mariana Szkudlarka: koszulka Roberta Lewandowskiego osiągnęła niebagatelną kwotę 8 000,00 zł, Jakuba Błaszczykowskiego  2 000,00 zł, a Dawida Kownackiego 1000,00 zł.

Motocykl „Junak”, którego darczyńca pragnął pozostać anonimowy, wylicytowano za 7 000,00 zł, Asystenta Rzecznika KKS Lech Poznań za 3 500,00 zł, Rejs jachtem za 2 700,00 zł, rękawice z 49 Gali KSW za 2 000,00 zł, a podarowaną na ostatnią chwilę suknię ślubna za 600,00 zł (szczęśliwą posiadaczką stała się jedna ze swarzędzkich ochotniczek ze Straży Pożarnej) Gratulujemy !

Podarowany przez Bractwo Kurkowe trening strzelecki zlicytowano za 1000,00 zł natomiast występ Swarzędzkiej Orkiestry na dowolnej rodzinnej uroczystości  za 800,00 zł.

Zaproszenie na 16 Memoriał Arkadiusza Gołasia osiągnął kwotę 700,00 zł

Program imprezy obfitował w wiele, bardzo ciekawych punktów:

Po raz 5 wystartował swarzędzki bieg WOŚP, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Muzyczną niespodziankę zagrzewającą uczestników biegu do walki o kolejne kilometry przygotowała  sekcja perkusyjna Ośrodka Kultury

Publiczność bardzo  żywiołowo reagowała na koncerty i występy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Chóru Męskiego Akord, sekcji tanecznych i wokalnych ośrodka kultury oraz gwiazdy wieczory zespołu Chłopcy z Placu Broni, nagradzając każdego seriami braw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie morsy. Ich wspólna kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie na zewnątrz hali wywołała duże uznanie

Idąc za przykładem Fundacji WOŚP, w tym roku, w ramach światełka do nieba, nie odbył się pokaz sztucznych ogni. W zamian za to, miał miejsce poruszający pokaz laserowy, który z pewnością  na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy.

Podczas imprezy funkcjonował kącik zabaw dla dzieci w którym animatorzy z 2B Activ i Kulkids zapewnili czas najmłodszym, strefa gier komputerowych przygotowana przez GoodGame League cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak loterie fantowe i  grochówka przygotowana przez RSP Kruszewnię, do których ustawiały się długie kolejki.

Mieszkańcy gminy po raz kolejny nie zawiedli! Dziękujemy!!!