Dni Swarzędza 2024 – RELACJA

W miniony weekend, Swarzędz obchodził swoje coroczne święto – Dni Swarzędza, które jak zawsze przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się na Polanie Miejskiej, oferując bogaty program artystyczny, który zaspokoił gusta muzyczne zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Dodatkowymi atrakcjami były animacje dla dzieci i lunapark, motorowery i strzelnica.

Tegoroczne Dni Swarzędza rozpoczęliśmy piknikiem rodzinnym z animacjami, zabawami i  stoiskiem majsterkowicza.

O 16 na scenie wystąpili podopieczni Sekcji Wokalnej Ośrodka Kultury. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając największe polskie i światowe przeboje.

Następnie na scenie pojawił się zespół Koniec Świata prezentując dynamiczne, punk rockowe granie w najczystszej postaci.

Jako kolejny wykonawca wystąpił Nowator prezentując publiczności swoje największe hity wśród których usłyszeliśmy „Moja panienka” czy  “Z lewa do prawa”.

Również Kamil Bednarek porywał tłumy swoją energią i charyzmą. Publiczność zebrana pod sceną wspólnie z artystą śpiewała wszystkie hity jak m.in. “Chwile jak te”.

Zaraz po nim na scenie królowała  muzyka klubowa. Sety DJ`ów rozpoczął DJ EMDI dobrze znany miłośnikom muzyki klubowej a zaraz po nim odbył się niesamowity pokaz laserowy. Scenę przejął DJ Kris jeden z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów w Polsce, który w jedną chwilę przeniósł Swarzędz na Sunrise Festiwal sprawiając że wszyscy obecni bawili się w rytm starych i najnowszych hitów.

Niedzielę podobnie jak sobotę rozpoczęliśmy piknikiem rodzinnym a od godz. 16:00 na scenie pojawiła się Sekcja Gimnastyczna Unii Swarzędz oraz Sekcja Baletowa, Sekcja Tańca i Sekcja Folkloru działające przy Ośrodku Kultury.

Na scenie pojawił się jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów w historii polskiego hip-hopu czyli Liber&Mezo. Ich wspólny występ był pełne były energii i dynamiki, a publiczność śpiewała wraz z nimi nową wersję „Aniele” czy „Jakie masz dziś plany”.

Na zakończenie Dni Swarzędza na naszej scenie wystąpił zespół Golec uOrkiestra. Bracia Golcowie wraz z zespołem zaprezentowali swoje największe przeboje, łącząc tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami. Ich muzyka, pełna radości i pozytywnej energii, porwała wszystkich do wspólnej zabawy i nie zabrakło takich hitów jak “Ściernisco”, “Górą Ty” czy „Crazy is my life”.

Dni Swarzędza to nie tylko pikniki i koncerty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoisko Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego, które zorganizowało turniej Strzelecki oraz stoisko wystawowe Swarzędzkich miłośników zabytkowych motorowerów czyli Bzyk Raider, na którym mogliśmy podziwiać te wspaniałe, urokliwe motorki.

Tegoroczne Dni Swarzędza pozostaną w naszej pamięci na długo.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy gościli podczas Dni Swarzędza. Cudownie było się z Wami spotkać, po raz kolejny Swarzędzanie pokazali że potrafią się świetnie bawić!

Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim firmom i instytucjom które pomagały nam w organizacji tej imprezy. Każdy spisał się doskonale.

Osobne podziękowania kierujemy dla sponsorów którzy wsparli tę imprezę – Dziękujemy !!!

Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia za rok!

Organizatorami Dni Swarzędza byli: Ośrodek Kultury w Swarzędzu i Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Dodaj komentarz