DNI SWARZĘDZA

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na tegoroczne Dni Swarzędza.
To nasza największa impreza – jej oprawa wizualna, a przede wszystkim gwiazdy najwyższego formatu sprawiają, że przyciąga corocznie kilkunastotysięczną publiczność. 

Dwa dni muzyki, radości i dobrej zabawy. Na Polanie przy ul. Strzeleckiej, w dniach  24 – 25 czerwca czekać będą atrakcje dla dzieci i nie tylko, i co najważniejsze – występy popularnych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej.

Już w sobotę wystąpi GrubSon – producent muzyczny, raper i wokalista, łączący gatunki muzyczne
i eksperymentujący ze środkami wyrazu. Każdy jego koncert jest muzycznym wydarzeniem. Utwory artysty to zarówno komentarz społeczny, jak i opowieści o relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jego piosenka „Na Szczycie” jest pierwszym utworem hip-hopowym, który zdobył ponad 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Ponadto nie zabraknie muzyki klubowej o którą zadbają niezastąpieni Kalwi & Remi oraz DJ Wajs!

Niedzielne występy to propozycja dla wszystkich, młodszych i starszych miłośników muzyki. Dla młodszych fanów zaśpiewa Cleo – piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody. Znana z licznych występów, nie tylko muzycznych, ale również programów rozrywkowych i kampanii reklamowych. Jest laureatką dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczynią statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Wieczór zakończy koncert nestora polskiej sceny muzycznej – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Krzysztof Cugowski – legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie wiele znanych przebojów i niezliczoną ilość koncertów na całym świecie. W muzycznej podróży towarzyszy mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów: gitarzysty Jacka Królika, perkusisty Cezarego Konrada, basisty Roberta Kubiszyna oraz Tomasza Kawałka grającego na instrumentach klawiszowych.

Nie zabraknie też innych wykonawców. Zespół Perfekcyjne Przeboje przeniesie nas w czasy świetności polskiego rocka. Usłyszymy największe przeboje Perfectu:  „Nie płacz Ewka”, czy „Ale wkoło jest wesoło”. Zobaczymyzespół Mała Lady P. – muzyków zainspirowanych dorobkiem zespołu Lady Pank. Wykonywane przez nich covery  to niecodzienny hołd dla ikony polskiej sceny muzycznej.

Na scenie zaprezentuje się również zespół eRii – rodzima, swarzędzka kapela, na co dzień próbująca w naszym Ośrodku Kultury, która zaprezentuje kawał solidnego, energetycznego brzmienia! eRii to solidna porcja soczystego rocka w nowoczesnej odsłonie. Dynamit, który podpala sceny. Oczywiście nie może zabraknąć występów uczestników Sekcji tańca i Sekcji wokalnej Ośrodka Kultury.

Serdecznie zapraszam!

Sobota 24.06.2023

14:00 Piknik

16:00  sekcja wokalna

17:00 Koncert Zespołu ERII 

18:30 Perfekcyjne Przeboje

20:00 Grubson

21:30 Kalwi i Remi

22:30 DJ WAJS

Niedziela 25.06.2023

14:00 Piknik

16:00 Sekcja tańca OK

17:00 Mała Lady P.

18:00 Cleo

20:00 Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów