Opis Dożynki Gminne

Dożynki Gminne 2021

DOŻYNKI GMINNE W UZARZEWIE

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 28 sierpnia na boisku sportowym przy ul. Głównej w Uzarzewie. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:00 mszą św., która odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Występy na scenie poprzedzi korowód dożynkowy, który przejdzie z kościoła na boisko.

O godz. 16:20 Zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:30 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18.20 przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończy pokaz taneczny Born to Dance.

O godz. 20:00 rozpocznie się koncert zespołu Karpowicz Family, który na scenie muzycznej pojawił się jesienią 2000 roku. Założycielem i twórcą zespołu jest lider a zarazem wokalista Zbyszek Karpowicz. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność. Ich dorobek artystyczny to dziesięć wydanych płyt CD: “Westchnienie”, “Radość”, “Viva Mexico”, “Kolędy”, “Już taka jesteś”, “Droga do Ciebie”, na której znajduje się największy ich przebój “A kuku”, “Moje przeznaczenie”, “Nektar Szczęścia”, “Gdy mamy siebie” oraz podwójny album “THE BEST OF”, na którym znajduje się 41 największych przebojów.

O godz. 21.30 wystartuje Mc Party z Mc Radiem LIVE

Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ THOMAS.

Dodatkowe atrakcje:

każdy będzie mógł postrzelać na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i wziąć udział w konkursie
– dmuchany plac zabaw dla dzieci
– poczęstunek grochówką
– stoiska wyrobów regionalnych LGD „Trakt Piastów”
– SZPOT Miasteczko Samochodowe

Dożynki Gminne Plakat

Uprzejmie informujemy, że 28.08.2021 przy okazji Dożynek Mieszkańcy Gminy Swarzędz będą mieli możliwość:

👉💉 Zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji,

👉📝🖋 Wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w mobilnym punkcie spisowym. Wystarczy mieć przy sobie numery PESEL wszystkich osób zamieszkujących wspólne gospodarstwo.Członkowie Gminnego Biura Spisowego zapewnią niezbędną pomoc,

👉♻️ Skorzystania z możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; od dnia 1 stycznia 2022 r. Gmina Swarzędz samodzielnie organizuje system gospodarki odpadami komunalnymi, zatem każdy właściciel nieruchomości położnej na terenie Miasta i Gminy Swarzędz zobowiązany będzie do złożenia nowej deklaracji.

Uprzejmie informujemy, że w dniu Dożynek dla mieszkańców gminy będzie dostępny autobus kursujący bezpośrednio z Rynku w Swarzędzu do Uzarzewa.

Rozkład jazdy: