Dzień Dziecka – RELACJA

Dzień Dziecka na Polanie Miejskiej w Swarzędzu, który odbył się w niedzielę 26 maja, był prawdziwym świętem radości i zabawy dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku obchody Dnia Dziecka były szczególną okazją do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w gronie rodzinnym, ponieważ 26 maja obchodzimy Dzień Matki, dlatego życzyliśmy mamom wszystkiego co najpiękniejsze w dniu ich święta. Polana wypełniła się śmiechem i energią dzieci, które przyszły, by cieszyć się mnóstwem atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

 Jednym z głównych punktów programu były animacje, prowadzone przez grupę animatorów Teatru Mozaika, które przyciągnęły dzieci do wspólnej zabawy. Animatorzy, zachęcali maluchy do udziału w różnorodnych grach i konkursach. Dużą popularnością cieszyły się kącik plastyczny i stoisko z malowaniem buziek dzięki czemu na Polanie można było spotkać całe masy uśmiechniętych piesków, jednorożców czy też barwnych motyli. Nie zabrakło też uwielbianych przez dzieci dmuchanych zamków, na których mogły skakać i bawić się bez końca. Dużo atrakcji zapewnili również animatorzy ze Swarzędzkiego Maxi Fun.

Dzięki Medik24, na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci mogły uczyć się podstaw resuscytacji na fantomach, pod czujnym okiem „Krysi Ratownisi” – maskotki ratownika medycznego. Dzięki temu, najmłodsi mieli okazję zdobyć cenną wiedzę w przystępny i angażujący sposób.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Eksplozje Kolorów Holi, które odbywały się o każdej pełnej godzinie w trakcie trwania imprezy. Różnokolorowe proszki Holi unosiły się tęczową chmurą nad tłumem uczestników.

W trakcie imprezy pojawił się również wóz strażacki z OSP Swarzędz, w którym można było usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Na Polanie nie zabrakło także atrakcji kulinarnej. Marathon foodtruck oferował pyszne dania, które zadowoliły nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dzieci mogły skosztować różnorodnych potraw, od burgerów po frytki, a na deser czekały na nie lody i popcorn. Te smakołyki były idealnym dopełnieniem dnia pełnego wrażeń.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Wiceburmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Grzegorz Taterka złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia i w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Kultury Filipa Przepióry rozdawał dzieciom drobne upominki. Nie zabrakło również maskotki Swarzędza – Sękusia, z którym dzieci z chęcią robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Rodzice mieli również okazję, by w spokoju odpocząć, podczas gdy ich pociechy były pochłonięte zabawą. Całe rodziny mogły korzystać z uroków Polany Miejskiej, ciesząc się piękną pogodą i przyjemną atmosferą.

Dzieci wracały do domu z uśmiechami na twarzach, pełne nowych doświadczeń i wrażeń. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.

fot. M. Łuczak

Dodaj komentarz