Dzień Dziecka – RELACJA

DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji, strefa warsztatowa oraz prawdziwa eksplozja kolorów– w sobotę na boisku za Pływalnią Wodny Raj w Swarzędzu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Już od wczesnych godzin porannych boisko zapełniło się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, eurobungee, trampolina oraz kolejka samojezdna. Powstały także specjalne stanowiska m.in. z warsztatami plastycznymi, w których dzieci mogły pomalować farbkami, pisakami i kredkami gotowe drewniane elementy, stworzyć kolorową biżuterię lub solną tęczę.

Jak co roku, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego  i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i super-bohaterowie znani z animowanych bajek.

Na kolejnych stanowiskach dzieci mogły nauczyć się fachu budowlanego, tzn.  wybudować dowolne konstrukcje z ogromnych klocków lub zagrać wielkimi puzzlami terenowymi w gry planszowe.

Całość dopełniały warsztaty taneczne prowadzone przez animatorkę oraz zabawy ruchowe.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Eksplozja Kolorów, którą w Swarzędzu zorganizowaliśmy  po raz pierwszy. Zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę w jednym momencie, różnokolorowych Kolorów Holi okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia.

Tego samego dnia, na Stadionie Miejskim, odbywały się również Trzecie Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży, które towarzyszyły obchodom swarzędzkiego dnia dziecka.

Słoneczna pogoda oraz przygotowane przez Ośrodek Kultury darmowe atrakcje, wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Radość towarzyszyła mieszkańcom gminy przez cały dzień, a my już zaczynamy planować kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka.  

[fot. Aldona Młynarczak]