EKO BABIE LATO

W sobotę, 15 września odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej, Eko Babie Lato, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tradycyjnie, tereny nad Jeziorem Swarzędzkim przy Pływalni „Wodny Raj”, zamienią się w ekologiczny park rozrywki. Jak co roku, posłuchamy muzyki granej na żywo, porozmawiamy o idei zdrowego życia i segregowaniu śmieci. Najmłodsi uczestnicy będą mogli uczestniczyć w rozmaitych konkursach i warsztatach. Będzie ekologicznie, twórczo i rozrywkowo.

Ekologiczny festyn na zakończenie lata rozpocznie się o godz. 15:00 konkursami szkolnymi Ekociuszek i Ekopojazd. Najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli również wziąć udział w konkursie „Gdzie to wrzucić” przygotowanym przez Komisję Środowiska i Rozwoju Wsi. Dodatkowo na warsztaty zaprosi Castorama Swarzędz, która jak co roku przygotuje specjalną strefę Majsterkowo. Będzie można także odwiedzić stoisko GOAP oraz spróbować swojego szczęścia w konkursie „Ekologiczna komunikacja”.

Ciekawym projektem będzie występ Youtuberów, „5 sposobów na…”. Klamer, Arczi, Primosz, Sztaba i Abi, w zabawny sposób zaprezentują oryginalne patenty na ułatwianie sobie życia. Będą zabawne anegdoty, ciekawostki dotyczące dnia codziennego oraz wyjątkowe pomysły. A wszystko zostanie zaprezentowane we współpracy z uczestnikami festynu.

Część artystyczną rozpoczniemy o godz. 19:00 koncertem swarzędzkiej grupy A Zillion. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower, który pojawi się na scenie o godz. 20:00. Niezwykły głos Sebastiana Karpiela-Bułecki i melodyjne kompozycje Mateusza Pospieszalskiego zabrzmią w Swarzędzu po raz pierwszy. Jesteśmy pewni, że góralski folk okraszony rockowym brzmieniem przyciągnie pod Scenę nad jeziorem liczne grono fanów zespołu.

Eko Babie Lato zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Seba.

Przez cały czas trwania festynu ZM GOAP będzie prowadził zbiórkę odpadów problemowych. W piątek, 14 września w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę, 15 września w godz. 10:00 – 14:00 na parkingu przy ul. Strzeleckiej / Jesionowej będzie można oddać zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie i świetlówki, makulaturę oraz odpady wielkogabarytowe.