FERIE ZIMOWYCH W OŚRODKU KULTURY

W tym roku Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaproponował swarzędzkim dzieciom wiele interesujących zajęć podczas Ferii zimowych.

Odbyły się między innymi zajęcia wokalne prowadzone przez panią Katarzynę Stramowską dla dzieci w wieku od 10 do 19 lat. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia jak emisja głosu w celu wyrównania i rozszerzenia skali głosu, zajęcia oddechowe, ćwiczenia na poprawienie dykcji, praca z mikrofonem, zajęcia sceniczne.

Kolejne zajęcia, które miały miejsce w Ośrodku Kultury to zajęcia taneczne z panią Mileną Maciejewską. Grupa młodych tancerzy wykonywała ćwiczenia rozciągające ciało i uczyła się podstaw kroków w stylu hip-hop.

Zajęcia plastyczne prowadziła pani Ewa Stawowa z grupa dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Mali artyści wykonywali prace pt. ”Jestem czarodziejem”, malowane farbami magii, gdzie dzieci mogły zrealizować swoje marzenia czasami bardzo realistyczne, albo od nich odbiegające. Dzieci wykonywały również prace dla swojej babci i dziadka, gdzie za pomocą ciepłych barw oraz motywów, które kojarzą im się z najukochańszymi dziadkami powstały piękne laurki.

Ośrodek Kultury zaproponował dzieciom muzyczne warsztaty flażoletowe prowadzone przez pana Wojciecha Wietrzyńskiego, które dla początkujących muzyków obejmowały zagadnienia teoretyczne (budowa flażoletu prostego) jak i praktyczne (gimnastyka twarzy, wykonanie prostych utworów).
Odbyły się również warsztaty GOSPEL prowadzone przez instruktora Piotra Pawlickiego, na których uczył utworów pt. “A friend of God” oraz zaproponował swoją własną kompozycję „Twoje Niebo”.
Ferie zimowe przyniosły również najmłodszym dzieciom wiele radości. W Teatralne Środy wystawione zostały 2 przedstawienia w wykonaniu grupy Art-Re z Krakowa. Pierwsze przedstawienie pt. „Muzykanci z Bremy” i drugie pt.” Rubinowy Książę”.

Pierwsze z przedstawień niosło ze sobą bardzo piękne przesłanie uczące miłości do zwierząt i dbałości o nie aż do końca ich życia. Drugi spektakl przeplatany orientalną muzyką, przybliżył egzotykę wschodu także oddał w pełni atmosferę baśni. Profesjonalna gra aktorów , piękne stroje, scenografia i muzyka, a przede wszystkim treść sprawiły, że spektakl długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych widzów. Przedstawienia cieszyły się wielką popularnością. Spektakle obejrzało ponad 200 dzieci z całego Swarzędza, dla których teatralne środy w Ośrodku Kultury przyniosły wiele radości i zadowolenia i na pewno pobudziły ich wyobraźnię.

29 stycznia w ostatni dzień ferii zimowych o godzinie 16.00 Ośrodek Kultury w Swarzędzu przeobraził się w wielka salę balową, na której odbył się wspaniały „Bal Przebierańców” dla naszych najmłodszych milusińskich. Na bal karnawałowy przybyło wiele bajkowych postaci m.in. księżniczki, klauni, kowboje , elfy, czarownice, piraci. Wszystkie dzieci chętnie włączały się do zabaw proponowanych przez animatorów z Teatru Dudula. Tańcząc i śpiewając wirowały po całej sali uśmiechnięte i zadowolone. Animatorzy prowadzili konkursy, rozdawali cukierki, a rodzice robili zdjęcia swoich pociech. Bal przebierańców zakończył cykl zajęć dla dzieci i młodzieży odbywających się w Ośrodku Kultury w Swarzędzu w ferie zimowe 2010.

Lidia Leitgeber