FESTYN STRAŻY POŻARNEJ

W sobotę 8 maja pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędza Anny Tomickiej odbył się Festyn Straży Pożarnej. Dla licznie przybyłych mieszkańców miasta i gminy nie zabrakło atrakcji.

Festyn uroczyście otwarła Swarzędzka Orkiestra Dęta, a po niej na scenie wystąpił najmłodszy adept Swarzędzkiej OSP reprezentujący Przedszkole nr 3 „Pod Kasztanami” Strażak John Mikołaj Dopierała wraz z dwiema towarzyszącymi mu tancerkami – Olga Stanisławską i Jagodą Jurgenmann.

Parking przy Pływalni Wodny Raj przypominał niemalże remizę, pełną sprzętu i potężnych wozów strażackich. Dla odważnych przygotowano dwa wielkie wysięgniki, które mogły zabierały chętnych na wysokość ok. 53 i 30 metrów! Można było usiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotkami PYREK i ŻANKUŚ. Nie obyło się bez pokazów udzielania pierwszej pomocy czy ratownictwa drogowego.

Na bocznym boisku Stadionu Miejskiego można było podziwiać pokaz modeli szybowców.
Głównym punktem programu był występ znanego z cyklu „Spotkania z Balladą” kabaretu „Kopydłowo”, który wprowadził publiczność w znakomity nastrój. Zabawa taneczna przy muzyce zespołu IMPULS trwała do późnych godzin wieczornych…

/fp//af/