HALINA MŁYNKOVA ZAŚPIEWAŁA KOLĘDY

W minioną sobotę w Kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela o godzinie 16:00 odbył się przepiękny koncert Bożonarodzeniowy, podczas którego usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu Haliny Młynkovej z zespołem. Jak się okazuje gorący okres wypieków i wszelkich przygotowań przedświątecznych nie przeszkodził w tym, aby oderwać się od domowych prac i pozwolić się poddać muzycznym uniesieniom.

Kościół na ul. Mielżyńskiego wypełniony był po brzegi i pomieścił około 1500 osób. Koncert rozpoczął się kolędą “Przybieżeli do Betlejem” i już od pierwszych dźwięków wiedzieliśmy, że czeka nas 80 minut prawdziwej muzycznej uczty. Artystka zachwyciła piękną barwą głosu, a zespół zadziwiającymi aranżacjami. Klimat robiły także światła, które dodatkowo wprowadzały sentymentalny nastrój. Publiczność doceniła kunszt artystki dziękując jej za występ gromkimi brawami, do czego dołączył się Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz wręczając piosenkarce kwiaty. Nie obeszło się bez bisu, podczas którego artystka zeszła ze sceny i razem z najmłodszymi uczestnikami odśpiewała kolędę “Gdy śliczna panna”.

Po koncercie Halina Młynkova obdarowała swoich fanów autografami a na publiczność czekała słodka niespodzianka. Jestem pewna, że koncert rozgrzał wszystkie serca i wskrzesił świąteczną aurę.

Przy tej okazji w imieniu Dyrektora i pracowników Ośrodka Kultury w Swarzędzu składamy wszystkim najserdeczniejsza życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

fot. Marcin Paulus