IV Wiosenne Spotkania Chóralne – RELACJA

W niedzielę 23 kwietnia br. w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyły się IV Wiosenne Spotkania Chóralne.

Spotkania Chóralne to rodzaj warsztatów muzycznych, które rozpoczęły się w niedzielę o godz. 10:00. Spotkały się i wspólnie odbywały próby:  Poznański Chór Kameralny  Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego z Poznania z dyrygentem Katarzyną Matelską, Chór Żeński Vivace Canto ze Swarzędza z dyrygentem Krystyną Jorasch, Zespół Regionalny Olszyna ze Swarzędza z prowadzącymi Dorotą i Markiem Rybak oraz Chór Męski Akord przy Cechu Stolarzy Swarzędzkich z dyrygentem Jadwigą Maćkowiak.

O godzinie 16:00 odbył się koncert finałowy z udziałem publiczności. Chóry wspólnie odśpiewały „Pieśni chwała, pieśni cześć” oraz „Te Deum” by później przejść do zaprezentowania przygotowanych przez siebie utworów. Mogliśmy usłyszeć między innymi w wykonaniu Zespołu Regionalnego Olszyna oraz Chóru Vivace Canto utwór „Czerwone jagody” oraz zabrzmiało „Canti Corum” w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego oraz Chóru Męskiego Akord.    

 Na ręce dyrygentów zespołów, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz pan Marian Szkudlarek, Sekretarz Miasta i Gminy Swarzędz pani Agata Kubacka oraz Dyrektor Ośrodka Kultury pan Filip Przepióra przekazali pamiątkowe statuetki i kwiaty. IV Wiosenne Spotkanie Chóralne odbyło się w ramach obchodów Jubileuszu 65-lecia Chóru Akord, dlatego z ust wszystkich zebranych w Sali Koncertowej wybrzmiało „Sto lat…” a na ręce Prezesa Chóru Akord pana Jacka Szymczaka przekazane zostały kwiaty i życzenia.

Kolejne Spotkania Chóralne już za rok.

fot. L. Łuczak