JÓZEFINKI

3-dniowa impreza Józefinkowa już za nami. Podczas tych trzech dni środka weekendu majowego nie brakowało atrakcji.

Od rana funkcjonował jarmark z przeróżnymi asortymentami. Na imprezę zaproszenie dostał każdy Józef i Józefina z gminy Swarzędz. Ich obecność uwieczniona została wspólnym zdjęciem. Dodatkową atrakcją był zlot zabytkowych samochodów takich jak Porsche, Jeep, Mercedes. Nie mogło się obyć bez „józefofego” placka, którego przepis jest jednym z bardziej chronionych dokumentów w naszej gminie oraz strawy świętego Józefa, którą zaserwowała nam RSP Kuszewnia.

Na scenie na swarzędzkim rynku przewinęło się mnóstwo artystów, zarówno lokalnych swarzędzkich zespołów m.in: Orkiestra Dęta, Sekcja Tańca i Piosenki Ośrodka Kultury, Orkiestra Michała Wejmana, Olszyna, Chór Akord, jak również przyjezdnych, koncertujących po całej Polsce a nawet za granicą czyli Polonia Band oraz goście nawet spod Katowic czyli zespół KGB – Kabaretowa Grupa Biesiadna, który zapewnił zgromadzonej publiczności wspaniałą 3 godzinna zabawę biesiadną.

Ostatni dzień upłynął pod znakiem spektakularnego przedstawienia historycznego pt. “Jak to Swarzędz miastem został” w którym w główną rolą wcielił się znany wszystkim komisarz Zawada z serialu Kryminalni Pan Marek Włodarczyk. Ostatni Dzień to również gra miejska MEBLOBEREK, ciesząca się wielkim zainteresowaniem zabawa, integrująca społeczność swarzędzką. Na scenie pojawiła się jeszcze tego dnia Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, prezentując nam swój rockowy repertuar, a zaraz po nich znakomity koncert muzyki irlandzkiej dała kapela JRM.

fot. Mariusz Łuczak