Klub Szyderców Bis – Koncert Przeniesiony !

Uwaga !
Niestety z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert “Klub Szyderców Bis” zostaje przeniesiony na inny termin. Więcej informacji wkrótce !

30 maja 2021 godz. 18:00

Sala kameralna Ośrodka Kultury w Swarzędzu (ul. Poznańska 14, wjazd od ul. Jesionowej)

Wejściówki dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Liczba miejsc ograniczona.

“Śpiewamy Polskie Piosenki” to cykl koncertów zainicjowany w łazarskim Klubie “Krąg”. Pomysłodawcami są twórcy kabaretu muzycznego Klub Szyderców Bis. Koncerty z tego cyklu zakładają wspólne z publicznością śpiewanie polskich piosenek, które zostały w pamięci słuchaczy i stały się tzw. evergreenami. W repertuarze pojawiają się piosenki takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i wielu innych. Oprócz znanych polskich utworów, w repertuarze pojawiają się autorskie propozycje poznańskiego kabaretu, nawiązujące często do aktualnych tematów, nierzadko lokalnych (m.in. “Na Kaponierze”, “Zielony Poznań”, “Bież do Jeżyc”, itp.).

Skład osobowy: Dominika Dobrosielska, Przemek Mazurek, Michał Ruksza i Szymon Żurowski

Informacje o kabarecie:

Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Ów kabaret był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozbudowanych artystycznie i najbardziej kontrowersyjnych kabaretów poznańskich doby międzywojennej. Współczesny Klubu Szyderców Bis i ich piosenki można usłyszeć w poznańskich i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych (Radio Poznań, Radio Emaus, Polskie Radio „Trójka”, Radio Kraków). Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.