KONCERT FINAŁOWY „ZOSTAŃ GWIAZDĄ”

Pierwszy dzień lata, a zarazem Święto Muzyki ustanowione w 1981 roku, a w Polsce obchodzone od 2000 roku, najmłodsi swarzędzanie przywitali z piosenką na ustach. A wszystko za sprawą finału Gminnego Konkursu Piosenki „Zostań Gwiazdą”, który odbył się w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

Finał poprzedziły wielotygodniowe przygotowania młodych wokalistek i wokalistów oraz małe finały szkolne. W koncertach szkolnych zaprezentowało się niemal 100 uczestników, którzy śpiewająco walczyli o udział w uroczystym koncercie finałowym. Najmłodsi mieszkańcy gminy zaśpiewali swoim koleżankom, kolegom, nauczycielom oraz przedstawicielom Ośrodka Kultury w Swarzędzu największe przeboje artystów polskich i zagranicznych. W szkołach rozbrzmiewały piosenki śpiewane w językach polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, a nawet tureckim. Do finału konkursu piosenki zakwalifikowało się 20 uczniów szkół podstawowych i 8 ze swarzędzkich gimnazjów.

Uroczysty koncert finałowy rozpoczął się punktualnie o godz. 11:00. W Jury tegorocznej edycji zasiedli: wokalistka Ewa Jach, wokalista Daniel Moszczyński oraz instrumentalista Michał Wejman.

Laureatką konkursu w kategorii szkół podstawowych została Wiktoria Kaleta, która zaśpiewała piosenkę „O deszczu”. Jury wyróżniło również Amelię Wittke i Karolinę Świdurską.

Najlepszą wokalistką w kategorii szkół gimnazjalnych została Daria Adachowska, która swoim wykonaniem piosenki „If ain’t got you” z repertuaru Alicii Keys zachwyciła jurorów. Niezwykła barwa i bardzo dojrzały głos nastolatki, a także wyjątkowa interpretacja utworu spowodowały, że jurorzy byli jednomyślni. Po długich obradach Ewa Jach, Daniel Moszczyński i Michał Wejman postanowili dodatkowo wyróżnić cztery uczestniczki konkursu finałowego: Natalię Głowacką, Michalinę Włodarczyk, Martę Schneider i Martynę Kaletę.

Wszyscy laureaci i zdobywcy wyróżnień otrzymali nagrody, a także upominki przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Finalistom Gminnego Konkursu Piosenki „Zostań Gwiazdą” dziękujemy za piękne piosenki, wzruszenia i radość, jakie płynęły ze sceny, a laureatom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie wszystkich śpiewających uczniów swarzędzkich szkół zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

[fot. Marta Łuczkowska]