KONCERT KARNAWAŁOWY JUŻ ZA NAMI

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia odbył się Koncert Karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej pod dyrygenturą Łukasza Gowarzewskiego. Hala Sportowa Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji już na 15 min przed rozpoczęciem pękała w szwach.

Koncert rozpoczął marsz „P.O.S.” (Polska Odznaka Sportowa) następnie wiązanka koncertowa „Oto Chopin”. Trzecim utworem był znany motyw muzyczny z filmu Akademia Policyjna „The Police Academy March”. W między czasie, wręczając kwiaty Pani Burmistrz Annie Tomickej orkiestra podziękowała władzom miasta i gminy Swarzędz za stroje mażoretek i buławistek, które zostały zakupione z funduszy gminnych,. Następnym punktem programu był występ Anny Pituły – laureatki 2 miejsca w znanym polsatowskim programie Stand Up – Zabij mnie śmiechem! Artystka rozbawiła publiczność swoim charakterystycznym, góralskim akcentem. Było to pierwsze wyjście artystki podczas całego koncertu, później na scenie pojawiała się jeszcze dwa razy.

Kolejne utwory Swarzędzkiej Orkiestry to m.in. „El Cumbanchero” (samba), motyw z filmu „Piraci z Karaibów”-„Pirates Del Caribe” , który był pierwszym z dwóch premierowych wykonań swarzędzkiej orkiestry wczorajszego koncertu czy też „Go West” zespołu Pet Shop Boys”. Nie zabrakło takich szlagierów jak „Rock Around The Clock” czy też składanki największych przebojów zespołu Abba – „Abba Gold”. Obowiązkowym punktem programu był utwór „The Genius Of Ray Charles”, ukazujący niejako geniusz Raya Charlesa. Utwór „Malaguena” (jedna z najdłuższych kompozycji) był kolejną premierą tego wieczoru.

Na finał Swarzędzka orkiestra zaprezentowała nam „The James Bond Theme” – znany wszystkim motyw z serii filmów o Jamensie Bondzie – agencie w służbie jej królewskiej mości. Nie obyło się bez bisu. Orkiestra przewidziała na ten punkt programu utwór zespołu Europa „The Final Countdown”- który można było traktować jako końcowe odliczanie koncertu. Należy zwrócić uwagę, że orkiestra z roku na rok nie tylko podtrzymuje wysoki poziom, ale i się rozwija. Wynika to z pewnością z zapału muzyków swarzędzkiej orkiestry do grania, ale niewątpliwie jest to również zasługa dyrygenta orkiestry – Łukasza Gowarzewskiego.

Postępy zrobiła również grupa mażoretek i buławistek. To w dużej mierze zasługa dwójki choreografów – Agnieszki Filc i Mirosława Ogórka. Dodajmy, że Orkiestra Dęta prowadzi również szkółkę dla grupy tanecznej, która również się zaprezentowała podczas koncertu. Publiczność długo żegnała orkiestrę owacją na stojąco, tym bardziej, że wiele utworów odbyło się przy wdzięcznym jej udziale!

Z pewnością nie żałowała spędzenia niedzielnego wieczoru słuchając koncertu karnawałowego, w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.