KONCERT KARNAWAŁOWY JUŻ ZA NAMI!

W minioną niedzielę, Hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji pękała w szwach, a to za sprawą Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która wystąpiła z okazji Koncertu Karnawałowego.

Orkiestra, dyrygowana przez Łukasza Gowarzewskiego, której kierownikami grupy choreograficznej są Agnieszka Filc i Mirosław Ogórek, dała niesamowity koncert, który z pewnością zapadnie w pamięci każdemu, kto tego dnia przybył do hali SCSiR.

W programie mogliśmy usłyszeć wiele niezapomnianych przebojów filmowych tj. temat filmu Most na rzece Kwai, The James Bond Theme, czy też cała historia muzyczna hollywoodzkich superprodukcji w jednej pigułce – Hollywood Milestones w opracowaniu Johna Higginsa.
Repertuar koncertu, w porównaniu z ubiegłym rokiem, został wzbogacony m.in. o utwory „Pszczółka Maja”, „W zielonym gaju” , „Country Roads” czy też „Rozamunde. Jednak największy aplauz wśród publiczności wzbudził żywiołowy „Can Can”.

Oprócz wspaniale grającej orkiestry, zwrócić również uwagę należy na grupę choreograficzną, która wzbogaca swoimi występami większość utworów orkiestry.

W przerwie koncertu wystąpił Zbigniew Brzozowski, który w swoim autorskim programie „Brozi Magic Show” pokazał jak wyczarować przy użyciu ognia, kapelusza czy też chustki, pięć białych gołębi, które zniknęły później ze sceny, w sposób znany tylko magowi.