KONCERT KARNAWAŁOWY ORKIESTRY DĘTEJ

W minioną niedzielę, Hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji pękała w szwach, a to za sprawą Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która wystąpiła z okazji Koncertu Karnawałowego. Orkiestra, dyrygowana przez Łukasza Gowarzewskiego, której kierownikami grupy choreograficznej są Agnieszka Filc i Mirosław Ogórek, dała niesamowity koncert, który z pewnością zapadnie w pamięci każdemu, kto tego dnia przybył do hali SCSiR.

Koncert dzielił się na trzy sety. Po pierwszym secie głos zabrał prezes orkiestry Janusz Walewski, który wręczył Pani Burmistrz Swarzędza Annie Tomickiej oraz Drukarni Swarzędzkiej Stanisław i Marcin Witecki certyfikaty „Przyjaciel Swarzędzkiej Orkiestry Dętej”. Po drugim secie, gościnnie wystąpił znany z telewizji i przeglądów kabaretowych kabaret „Czesuaf”, który zafundował solidną dawkę śmiechu i żartów dla licznie zgromadzonej publiczności.

Repertuar koncertu, w porównaniu z ubiegłym rokiem, różnił się diametralnie, i poza utworami „Pszczółka Maja” i „Country Roads”, które mogliśmy usłyszeć rok temu, został wzbogacony m.in. o utwory „The Lion King”, „Boney M Superhits”, „Let me entertain you”, „Singin in the rain, czy też It’s raining men.

Oprócz wspaniale grającej orkiestry, zwrócić również uwagę należy na grupę choreograficzną, która wzbogaca swoimi występami większość utworów orkiestry.
Gościnnie wystąpiły również pary tańca towarzyskiego ze Studio Tańca „Tango” pani Anny Tatały, która prowadzi zajęcia m.in. szkole nr 5 w Swarzędzu

Należy dodać, że Swarzędzka Orkiestra może pochwalić się świeżo wydaną płytą, na której znajdziemy niektóre z utworów granych podczas niedzielnego koncertu. Płytę, którą nagrano w naszym Ośrodku Kultury można było nabyć bezpośrednio po koncercie.

Szczegółowy Program:
1. TRANSAMERICA BUILDING
2.THE LION KING
3.CATRINA SAMBA
4.BONEY M SUPERHITS
5.CAN’T TAKE MY EYES OFF OF YOU
6.COUNTRY ROADS
7.PSZCZÓŁKA MAJA
8.MELODIA IN F
9.LATIN CELEBRATION
10.SWAY
11.SINGIN IN THE RAIN
12.LET ME ENTERTAIN YOU
13.IT’S RAINING MEN

fot. Henryk Błachnio