Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej – RELACJA

W minioną niedzielę w Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się tradycyjny, coroczny Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, który jak zwykle przyciągnął liczne grono słuchaczy, a hala wypełniła się do ostatniego miejsca.

Koncert rozpoczął się wspólnym występem muzyków i grupy choreograficznej, którzy tym sposobem  przywitali się ze swarzędzką publicznością.

Orkiestra Dęta przyzwyczaiła nas już do tego, że w swój koncert wplatają sporą dawkę humoru.

Tym razem, jednym z takich elementów, był występ przebranego w mundur członka orkiestry, Burmistrza Mariana Szkudlarka, który zagrał na instrumentach perkusyjnych.

W bogatym programie znalazło się wiele nowych, premierowych wykonań oraz największe przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Mogliśmy usłyszeć m.in. marsz „Odwach”, „Variazioni in Blue”, Gangnam Style czy też utwór Jennifer Lopez „On the Floor”.

W przerwie, podniebne akrobacje pokazała Małgosia Majchrzak z Akademii Tańca Wertykalnego, a finalistka programu Bitwa na Głosy Patrycja Michalczak, zaśpiewała piosenkę Ewy Bem „Moje serce to jest muzyk”.

Koncert obfitował w wiele akcentów solowych. Świetne solo na saksofonie altowym w ut. pt. „Monn River” zaprezentowała Marysia Ratajczak, a Laszlo Kajan wcielając się w rolę Mozarta popisał się wirtuozerią gry na waltornii w utworze „Rondo from Horn Concerto no 4”. Partie solowe wykonali również – Wiktoria Piwecka – flet oraz Wit Goszczynski – saksofon tenorowy 

W utworze „Who is the Masked Man” niektórzy muzycy zagrali w maskach.

Oprócz wspomnianych wyżej utworów orkiestra zaprezentowała jeszcze „Theme from Jag”, „It`s raining Man” oraz marsz „Europa”. 

Na finałowy utwór „I`m still standing” koncert odwiedził również Elton John, za którego przebrany był dyrygent Łukasz Gowarzewski.

Doceniając  wyjątkowość koncertu, nie można pominąć towarzyszącej oprawy tanecznej, pod kierownictwem Dominiki Kłody oraz Joanny Wójtowicz, która zaskoczyła nowymi układami choreograficznymi i nowymi strojami.

Brawom nie było końca, a publiczność, wraz ze Swarzędzką Orkiestrą Dętą weszła w nowy rok tanecznym krokiem!