KONCERT KARNAWAŁOWY ORKIESTRY DĘTEJ

Coroczny koncert karnawałowy Orkiestry Dętej przyciągnął do Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji liczne grono słuchaczy. W bogatym programie koncertu znalazły się zarówno standardy jazzowe, jak również przeboje muzyki filmowej. Nie obyło się bez niespodzianek i prezentów.

Koncert rozpoczął się wspólnym występem muzyków i grupy choreograficznej, którzy przywitali swarzędzką publiczność utworem „Arsenal” Jana van der Roosta. W repertuarze niedzielnego występu Orkiestry znalazły się takie przeboje jak: „The Blues Factory”, „ Livin’ la vida loca”, „Puzon express”. Całość uzupełniły doskonale znane utwory filmowe z takich produkcji jak „Robin Hood”, „Blues Brothers”, „Doctor Who” czy „Gang Olsena”. Motyw z tego ostatniego stał się doskonałą okazją do zaprezentowania talentu aktorskiego muzyków, którzy przebrani za członków słynnego gangu próbowali dokonać rozboju. Na szczęście, na sali były odpowiednie służby porządkowe, które zadbały o spokój i bezpieczeństwo wszystkich widzów.

Niespodzianką dla orkiestry był przekazany przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, nowy puzon. Instrument wywołał radość na twarzach wszystkich członków Orkiestry, którzy nie kryli swojego zadowolenia z prezentu. Niespodzianka ucieszyła również wszystkich słuchaczy i sympatyków Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Koncert karnawałowy był również okazją do zaprezentowania się przed szeroką, swarzędzką publicznością solistów Orkiestry. Utwór „Euphonium ragtime” na barytonach zagrali Maciej Kubiak i Bartosz Śrama, na saksofonie altowym zaprezentował się Szymon Czmoch. Z kolei „Puzon express” publiczność usłyszała w wersji solo na trzy puzony, na których zagrali: Mateusz Rogowski, Szymon Śrama i Agnieszka Kuśmierz.

Podczas koncertu karnawałowego po raz pierwszy przed szeroką publicznością zaprezentowała się najmłodsza grupa choreograficzna, która powstała we wrześniu 2016 roku. Sześcioletnie tancerki pokazały dwa układy choreograficzne, którymi wzbudziły sympatię swarzędzkiej publiczności. Grupa taneczna nie byłą jedyną, która debiutowała podczas koncertu karnawałowego. Swój pierwszy duży koncert zagrali: Amelia Soberska  – flet, Klaudia Kujawa – klarnet, Konrad Hoppe – klarnet i Kacper Cierluk – trąbka.

W przerwie koncertu karnawałowego wystąpili goście specjalni, którzy przyjechali do Swarzędza aż z Kołobrzegu. Marika Musielak i Michał Sypień zatańczyli ogniste paso doble przeplatane namiętnym tangiem. Swoim pełnym emocji tańcem, para wzbudziła zachwyt swarzędzkiej publiczności. Do Swarzędza przyleciał również perkusista zespołu Bon Jovi, który wspólnie z Orkiestrą wykonał wiązankę największych przebojów legendarnej rockowej kapeli.

Koncert karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej pod batutą Łukasza Gowarzewskiego zakończyła wiązanka przebojów z filmu muzycznego „Grease”. Jak co roku, koncert zgromadził liczne grono słuchaczy, którzy wspólnie z Orkiestrą wkroczyli w nowy 2017 rok tanecznym karnawałowym krokiem.

fot. Aldona Młynarczak