KONCERT KARNAWAŁOWY – RELACJA

Koncert Karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej

W minioną niedzielę w Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się tradycyjny, coroczny Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, który jak zwykle przyciągnął liczne grono słuchaczy, a hala wypełniła się do ostatniego miejsca. W bogatym programie znalazły się największe przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Koncert rozpoczął się wspólnym występem muzyków i grupy choreograficznej, którzy przywitali swarzędzką publiczność „Marszem Florentyńskim”. Koncert dzielił się na dwie części. W pierwszej znalazły się takie utwory jak wymagająca wielkiego kunsztu „Virginia” „Hot Stuff” Donny Summer, przy którym pałeczkę dyrygenta przejął Burmistrz Marian Szkudlarek, „Skyfall” z serii filmów o Agencie 007 – podczas tego utworu Solo z orkiestrą zaśpiewała Barbara Arndt, następnie „Let`s get loud” Jennifer Lopez, ”Let it snow, let it snow!” w opracowaniu Paula Lavendera oraz „Por una cabeza” – czyli tango z filmu „Zapach Kobiety” do którego zatańczyła para tańca towarzyskiego.

W przerwie wystąpiła profesjonalna grupa taneczna Born to Dance, która bardzo efektowanie zaprezentowała połączenie stylów HIP-HOP i elektro z tematyką teatralną.

Druga część koncertu była równie ciekawa co pierwsza i obfitowała w różne scenki sytuacyjne, jak np. wejście  Rocki`ego Balboa i stoczenie pojedynku „bokserskiego” z dyrygentem orkiestry Łukaszem Gowarzewskim. Było to oczywiście intro do utworu „Eye of the Tiger” czyli muzykę z filmu „Rocky 3”.

Pojawiły się też takie utwory jak „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Samba de Janerio”, wiązanka przebojów Maryli Rodowicz oraz znany światowy przebój „Despacito”.

Na finał orkiestra zaprezentowała dynamiczną, z rockową nutą, wiązankę zespołu Bon Jovi.

Doceniając  wyjątkowość koncertu, nie można pominąć towarzyszącej oprawy tanecznej, pod kierownictwem Joanny Kaźmierczak i Joanny Wójtowicz, która zaskoczyła nowymi układami choreograficznymi, a swą kobiecością dodawała uroku.

Jak co roku, koncert zgromadził bardzo liczne grono słuchaczy, którzy wspólnie ze Swarzędzką Orkiestrą Dętą weszli w nowy rok tanecznym krokiem.

foto: fot. A. Młynarczak