Koncert Karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej -RELACJA

W niedzielę 27 lutego br. w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Koncert przyciągnął liczne grono słuchaczy a sala wypełniła się do ostatniego miejsca.

W obliczu wojny na Ukrainie, koncert rozpoczął się od wyrazu jedności i solidarności z narodem Ukraińskim – mażoretki w rytm marsza granego przez Orkiestrę Dętą pojawiły  się  przed sceną trzymając w rękach flagi Ukrainy, a w związku z trwającą wojną wszyscy uczestnicy minutą ciszy połączyli się w bólu z narodem ukraińskim.

Jako pierwszy zabrzmiał utwór „The Stars & Stripes Forever”. W bogatym programie mogliśmy usłyszeć przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej m.in. „Take me on”, „The Lion King”, „Z kopyta kulig rwie” czy „I love rock’n roll”.

Podczas koncertów karnawałowych, główni bohaterowie starają się ubarwić swoje występy poprzez różnego typu niespodzianki. Nie inaczej było w tym roku, gdzie prezes Orkiestry Dętej Janusz Walewski, wcielił się w postać ś.p. Krzysztofa Krawczyka i zaśpiewał utwór „Parostatek”.

Solo na klarnecie zaprezentował Krzysztof Cecuła w temacie z filmu „Misja” a na pianinie podczas m.in. „Bohemian rapsody” akompaniowała zaprzyjaźniona z Orkiestrą Dętą Julia Bieńkowska.

W trakcie utworu „French Horns – Country Style” orkiestra przeniosła nas na Dziki Zachód, gdzie na waltorniach zadebiutowały Milena Szwedziak i Marta Przybylak, a debiutantki wspierali doświadczeni waltorniści Bernard Gronowski i Laszlo Kajan.

Tegoroczny Koncert Karnawałowy to również wspaniała okazja do zaprezentowania nowych, pięknych  orkiestrowych mundurów. Mundury symbolicznie w imieniu Burmistrza Mariana Szkudlarka przekazał Pierwszy Zastępca Burmistrza Grzegorz Taterka.

Podczas przerwy niespodzianką dla wszystkich był występ grupy tanecznej „Born to dance”.

Koncert zakończył się utworem „I need a hero”, a publiczność podziękowała za koncert owacją na stojąco.

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok!