KONCERT LUXTORPEDY

Luxtorpeda, która od początku swojego istnienia ma ogromną popularność, tym razem zagrała w Swarzędzu. Koncert był połączony z akcją charytatywną, ponieważ pieniądze ze sprzedaży biletów, które sprzedały się w komplecie 900 sztuk!!! zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka.

Na długo przed koncertem gwiazdy, ludzi było niemało. Jako support, zagrał miejscowy zespół Bordello a’ capello. Skoczna melodia oraz proste teksty zachęciły sporą część widzów do zabawy. Jednak po koszulkach publiczności było doskonale widać na jaki koncert czekają najbardziej.

Około 21:00 Luxtorpeda weszła na scenę. Na każdego muzyka spadły gromkie brawa i okrzyki radości. Gdy zespół zagrał kilka taktów utworu „Autystyczny” na próbę, fani odśpiewali całość do końca! To pokazało, jak bardzo zespół jest uwielbiany!

Gdy zespół rozpoczął koncert od razu pod sceną był komplet uradowanych widzów. Przed sceną, na specjalnych, honorowych miejscach siedzieli podopieczni stowarzyszenia, którzy także bardzo mocno cieszyli się z występu – w końcu, przecież ten koncert był właśnie im dedykowany!

Zespół nie odpuszczał i dawał z siebie wszystko do samego końca.

Mogliśmy usłyszeć najlepsze kawałki kapeli z dwóch płyt, takie jak: „Serotonina”, „Gdzie ty jesteś”, „Robaki” czy „3000 świń”. Każdy z utworów został odśpiewany wspólnie z fanami, co dodawało jeszcze więcej energii i emocji.

Na koniec zespół gorąco podziękował za wspólną zabawę oraz potwierdził, że druga edycja Luxfest’u ponownie odbędzie się w poznańskiej Arenie. Tymczasem zespół wrócił do studia, gdzie nagrywa trzeci krążek ! Zostaje zatem czekać zarówno na imprezę jak i płytę, a w międzyczasie szukać kolejnych koncertów zespołu!

tekst: Aleksandra Smolarek

fot. Jarosław Murek