Koncert Muzyki Filmowej – RELACJA

W niedzielę, 24 marca br. Hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zarezerwowana była dla miłośników muzyki filmowej, którzy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Od pierwszych dźwięków, orkiestra pod batutą Łukasza Gowarzewskiego wciągnęła publiczność w świat magii filmu. Z ekranu w tle unosiły się kultowe sceny z filmów, które doskonale komponowały się z wykonywanymi utworami. Usłyszeliśmy m.in. utwory z filmów „Top Gun”, „Piraci z Karaibów”, „Grace”. Solowym wykonaniem na oboju popisał się znakomity gość, oboista Filharmonii Poznańskiej Jakub Kaszuba, który przepięknie wykonał znany motyw z filmu „ Misja” zatytułowany „Obój Gabriela”. Nie zabrakło polskiego akcentu, a jak polska muzyka filmowa to znakomita kompozycja Wojciecha Kilara i słynny Polonez z filmu „Pan Tadeusz”. Dodatkowo podczas koncertu gościnnie zaśpiewała z towarzyszeniem orkiestry  Aleksandra Ławniczak, na pianinie akompaniował Maksymilian Szcześniak. Miłym akcentem podczas koncertu było przekazanie instrumentu (klarnet basowy) przez Burmistrza Mariana Szkudlarka na ręce Kapelmistrza Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Instrument z pewnością przyczyni się do dalszego muzycznego rozwoju orkiestry. Dodatkowym uzupełnieniem widowiska były znakomita grupa choreograficzna pod kierownictwem Karoliny Salamon.

Magia kina w połączeniu z muzyką na żywo przeniosła słuchaczy  do świata wyobraźni, w którym to każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie. Publiczność, wciągnięta w magię koncertu reagowała gromkimi brawami, a Burmistrz Marian Szkudlarek serdecznymi słowami podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia.

Dzięki uprzejmości telewizji STK, mamy możliwość zaprezentować Państwu cały Koncert Muzyki Filmowej, w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.