Koncert Pamięci Krzysztofa Komedy – RELACJA

 24 października 2019 roku w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbył się wyjątkowy, niepowtarzalny koncert poświęcony Krzysztofowi Komedzie. Komeda to niekwestionowana postać w świecie jazzu. Skomponował muzykę do 65 filmów, w tym do „Niewinnych czarodziejów” w reż. Andrzeja Wajdy oraz do „Prawo i pięść” w reż. Jerzego Hoffmana.

To już 50 lat kiedy dokładnie 23 kwietnia 1969 roku świat muzyczny obiegła informacja o śmierci tego genialnego kompozytora i pianisty. Swarzędzki koncert był hołdem oddanym Krzysztofowi Komedzie.

Nieocenioną twórczość Krzysztofa Komedy przybliża wiele inicjatyw artystycznych. Jednym z takich projektów jest poznański kwartet wybitnych muzyków jazzowych, którzy zaprosili do współpracy genialnego saksofonistę Henryka Miśkiewicza. Razem to prawdziwa „ mieszanka wybuchowa”. Piękno dźwięków Komedy w połączeniu z wrażliwością cudownej piątki muzyków to prawdziwa uczta dla duszy. I właśnie ten kwintet z Miśkiewiczem na czele swarzędzka publiczność miała przyjemność wysłuchać .

Na scenie gościliśmy : Piotra Kałużnego, Krzysztofa Przybyłowicz, Zbigniewa Wrombla, Swarzędzanina Jarosława Buczkowskiego i wcześniej wspomnianego Henryka Miśkiewicza.  

Było to cudowne połączenie melodii, aranżacji i wrażliwości muzycznej tych artystów. Usłyszeć mogliśmy najbardziej znane utwory Komedy, które tkwią w głowach ludzi nawet nie związanych z tym nurtem muzycznym. Jednak swarzędzka publiczność najbardziej oklaskiwała solowe partie wykonywane przez muzyków.

Koncert „Pamięci Krzysztofa Komedy” na długi czas pozostanie w sercach licznie zgromadzonej publiczności, a dźwięki pozostawione w Swarzędzkiej Sali koncertowej w Zalasewie wybrzmiewać będą przez długie, długie lata.