Koncert Polsko-Fińska Ciuciubabka – RELACJA

W środowy wieczór 6 listopada, odbył się kolejny, organizowany przez Ośrodek Kultury koncert, z cyklu „Środowe wieczory w Pałacyku pod Lipami”

Koncert, nie bez powodu zatytułowany „Polsko-fińska ciuciubabka”  łączył w sobie parafrazy pieśni ludowych polskich, fińskich i innych skandynawskich. Wszystko w lekkich, jazzowych aranżacjach.

Muzycy i artyści, którzy pojawili się na scenie poprzez swój występ udowodnili, że muzyka klasyczna i ludowa może być przedstawiona w przystępny, przyjemny sposób i stanowić cenny element codziennego życia.

Słowem klucz podczas koncertu była szeroko pojęta KREATYWNOŚĆ.

W tą pełną kreatywności podróż wprowadzili:

BARBARA WILIŃSKA – MOSOR  kantele, śpiew

JAREK KOSTKA  pianino

WALDEMAR FRANCZYK   perkusja

JAN ADAMCZEWSKA   saksofon

PIOTR WIŚNIEWSKI   kontrabas

Niespodzianką dla publiczności, był swego rodzaju warsztat plastyczny. Na Sali rozstawione były sztalugi z płótnami, wyposażone w pędzle i farby. W trakcie koncertu, każdy natchniony weną, mógł podejść i namalować swój własny obraz, po czym zabrać go ze sobą do domu.

Warsztat prowadziła Maria Gowarzewska, artystka, która sama tworzy i dla której ważna jest improwizacja, co miało swoje odzwierciedlenie w proponowanej na koncercie muzyce.

Ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci swarzędzan, którzy wypełnili salę Pałacyku pod Lipami do ostatniego miejsca.

[fot. Mariusz Łuczak]