MIKOŁAJKI – Fińska ścieżka Świętego Mikołaja

Zapraszamy na coroczne Mikołajki, które odbędą się w niedzielę, 8 grudnia, na swarzędzkim Rynku. Wielka świąteczna zabawa rozpocznie się o godz. 15:00 i trwać będzie do godz. 18:00

Tegoroczne Mikołajki  przeniosą nas do Finlandii – krainy Świętego Mikołaja. Zapraszamy bowiem dzieci do przejścia tradycyjnej fińskiej ścieżki św. Mikołaja – Joulupukki. Na ścieżce spotkać będzie można prawdziwego renifera, odwiedzić elfią pocztę, zobaczyć mini przedstawienie teatralne, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Nie zabraknie także polskich zwyczajów – śpiewania kolęd i szopki bożonarodzeniowej. Tradycyjnie wspólnie rozpalimy naszą swarzędzką choinkę.

Każde dziecko, które odwiedzi wszystkie punkty i zdobędzie potwierdzające to pieczątki, dostanie słodki upominek.

Poza ścieżką czekają na dzieci inne atrakcje: parada szczudlarzy, elfów, zimowa zumba, wspólne rysowanie. Nie zabraknie także świątecznych stoisk handlowych, na których będzie można kupić ozdoby świąteczne i rękodzieło. Świąteczna gastronomia zaprosi nas na grzańca, rozgrzewającą zimową herbatę, pierogi, pyszną zupę grzybową oraz fińskie smakołyki. 

Wszystko to sprawi, że 8 grudnia na swarzędzkim rynku zapanuje magiczna, świąteczna atmosfera.

Organizatorami Mikołajek są: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Ośrodek Kultury oraz Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów”.

Magdalena Malińska Murek
Filip Przepióra