KONCERT SEKCJI WOKALNEJ

W czwartek, 12 maja Swarzędzka Sala Koncertowa opływała w wiele fantastycznych dźwięków, do których swoje autorskie teksty napisali młodzi wokaliści i brawurowo je wyśpiewali. Towarzyszyli im znakomici poznańscy muzycy, a także specjalnie powołana na ten koncert wyjątkowa swarzędzka sekcja smyczkowa. W kulminacyjnym momencie na scenie jednocześnie wystąpiło aż 23 muzyków! Wywarli takie wrażenie na zgromadzonej publiczności, że nie obeszło się bez bisów.

Repertuar zawierał polskojęzyczne wersje utworów m.in.: Abby, Stinga, Nelly Furtado, Caro Emerald, Arethy Franklin. Młodzież samodzielnie poprowadziła koncert naprowadzając widzów każdą zapowiedzią na to, co za chwilę będzie się działo na scenie. Wielki finał koncertu wybrzmiał melodią przeboju „We are the world”, który publiczność dzięki wyświetlonemu polskiemu tekstowi żywiołowo zaśpiewała z wykonawcami koncertu.

Dziękujemy Sekcji Wokalnej Ośrodka Kultury z Kingą Kielich na czele za te piękne spędzone chwile. Gratulujemy młodym wokalistom i życzymy samych sukcesów. 

fot. Mariusz Łuczak