KONCERT ZESPOŁU CREE

W sobotni wieczór w murach gimnazjum nr 3 rozbrzmiały rockowe dźwięki o silnym bluesowym zabarwieniu. Grupa Cree na swój koncert przyciągnęła rzesze fanów i sympatyków samego gatunku. Mury szkoły niemalże pękały w szwach.

Kapela zagrała przekrojowo utwory z wszystkich płyt, bawiąc publikę. Przedstawienie sceniczne, przejawiające się w spokojnym graniu, pasuje do refleksyjnej warstwy tekstowej utworów. Stylistyka więc doskonale komponuje się z charakterem muzyki granej przez bluesowego, duchowego spadkobiercę dokonań Ryszarda Riedla. Nie mogło więc zabraknąć i utworów mistrza. Publiczność bardzo tego oczekiwała, i gdyby tylko było jej to dane, zatrzymałaby zespół Cree na scenie jeszcze przez długie godziny.

Wspaniała bluesowa uczta. Zespół Cree został przyjęty przez swarzędzan i przybyłych gości wspaniale. Publiczność bardzo postarała się o to, by na długo pozostać w pamięciach i sercach członków zespołu, śpiewała niemal wszystkie utwory. I chyba było warto, bo zespół Cree pozostał na swarzędzkiej scenie aż dwie godziny ! Dziękujemy ! I oby więcej takich muzycznych uniesień…

fot. Henryk Błachnio