Koncert Zespołu Regionalnego “Olszyna” – RELACJA

W środę 29 lipca w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury, punktualnie o godz. 18:00 odbył się kolejny, czwarty już koncert z cyklu „Swarzędzka Scena Wirusowa”. Przypomnijmy, że wcześniej na tej scenie mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć zespół Revolfighter, Sekcję Wokalną Ośrodka Kultury oraz Krzysztofa Antkowiaka.

Tym razem, wystąpił bardzo dobrze znany wszystkim swarzędzanom i nie tylko, Zespół Regionalny Olszyna.

Tradycyjnie koncert odbywał się w postaci live stream czyli z bezpośrednią transmisją live do Internetu.

Było to wyjątkowe spotkanie z piosenką. Zespół zaprezentował bardzo urozmaicony repertuar, od piosenek biesiadnych, poprzez przeboje muzyki rozrywkowej, a kończąc na piosenkach żołnierskich nawiązując tym samym do rocznicy 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Jednak nie tylko rocznica Bitwy Warszawskiej przypada na 2020 rok… jest to również rok w którym Zespół Regionalny Olszyna obchodzi  jubileusz 25-lecia działalności artystycznej!

Z tej okazji każda z Pań oraz prowadzący zespół – Państwo Dorota i Marek Rybak – otrzymali drobny upominek. O Szanownych Jubilatkach pamiętał również Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, przekazując na ręce zespołu list gratulacyjny. Gratulacje i życzenia złożył również dyrektor Ośrodka Kultury w Swarzędzu Filip Przepióra.

Podziękowanie za wkład, zaangażowanie i wspólne dzielenie 25-tu lat z zespołem (czyli od samego początku) otrzymały Panie Bożena Solecka i Pani Genowefa Mrugas.

Składamy Szanownym Jubilatom serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za działania na rzecz rozwoju kultury, propagowania tradycji regionu, a także promowania gminy Swarzędz. Życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej.