Koncert zespołu VOO VOO

Ośrodek Kultury bardzo serdecznie zaprasza na koncert zespołu VOO VOO
Koncert odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku o godzinie 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, ul. Jana Heweliusza 26
Bilety w cenie 80 zł dostępne od 23.02 na portalu www.kupbilecik.pl
Zespół VOO VOO
Grupa prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego, aktywna od połowy lat 80. Jedna z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji bazujących na muzyce rockowej.
Zespoł VOO VOO wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov – uznany przez New York Times za jednego z najważniejszych współcześnie żyjących śpiewaków na świecie, laureat niezwykle prestiżowej nagrody muzycznej International Music Council UNESCO. To wyróżnienie otrzymali m.in. Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską.
Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.
Koncert upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia zespołu i będziemy mieli okazję posłuchać przekrojowego programu Voo Voo.